Porsche Inter Auto CZ vkročilo do nového roku se zcela novou výstavou historických modelů. Jedinečná expozice, která se nachází v Památníku Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou, nabízí příležitost prohlédnout si tři zcela nové exponáty. Modely Porsche 911 Turbo, Porsche 928 S a legendární Volkswagen „Brouk“ zcela jistě nadchnou každého milovníka historie a sportovních vozů. Vozy zapůjčilo Porsche muzeum ve Stuttgartu ve spolupráci se společností Porsche Inter Auto CZ, výhradního dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR.

Prvním exponátem je legendární Volkswagen „Brouk“. Sériová výroba tohoto modelu začala po skončení druhé světové války. Nezapomenutelný vůz má po světě více než 21,5 milionu exemplářů. Dalším vystaveným modelem je elegantní 2+2 coupé Porsche 928 S o výkonu 288 koní. Tento automobil zažil svoji premiéru na ženevském autosalonu již v roce 1977. O rok později získal jako první sportovní vůz prestižní ocenění „Auto roku“. Třetím, neméně zajímavým exponátem je model Porsche 911 Coupé s 6válcovým motorem Boxer Turbo a výkonem 300 koní z roku 1989.

V Památníku Ferdinanda Porsche se v současné době rovněž nachází mini expozice osobních pamětí PhDr. Eduarda Hrudky (4. 10.1947 – 13. 4. 2010), který byl od svého mládí v osobním kontaktu se zástupci společnosti Porsche, jakož i synem a vnukem světově uznávaného konstruktéra Ferdinanda Porsche. V roce 1973 se pan Hrudka stal redaktorem významného motoristického časopisu Svět Motorů a téměř o dvacet let později v roce 1992, se stal prvním prodejcem vozů značky Porsche v České republice. Stalo se tak u společnosti Porsche Inter Auto CZ na pražském Smíchově. Sbírka, která se psala téměř padesát let, obsahuje osobní, téměř rodinnou korespondenci, řadu fotografií, pozvánek i ostatní artefakty.

Na stálou expozici věnující se životu a dílu slavného vratislavského rodáka Ferdinanda Porsche ročně zavítá 1 500 návštěvníků. Památník Ferdinanda Porsche byl otevřen v rámci Multikulturního centra VRATISLAVICE 101010 v říjnu 2010. Unikátní výstava nabízí návštěvníkům vzpomínkovou expozici o meznících v životě slavného konstruktéra a současně láká milovníky automobilů do historie značky, kterou založil.

Tisková zpráva/-PS-