Porsche má jednu jedinečnou vlastnost. Umí z dospělých mužů jako mávnutím kouzelného proutku udělat malé kluky s úsměvem na tváři. A jak toho docílí? Na jednu stranu svými auty, hlavně těmi opravdu sportovně laděnými, a pak třeba místem s označením Porsche Experience Center. Takových už má značka po světě několik, ovšem před nedávnem otevřela jedno nové. Je v Japonsku a už jen podle popisu si jej zamilujete!

Hlavním rysem 43hektarového areálu je 1,3 kilometru dlouhá závodní trať. Přijde vám, že tak krátký okruh nemůže být nijak zajímavý? Chyba lávky. Porsche na něj totiž umístilo některé z nejslavnějších zatáček světových závodních tratí. Jednou z nich je samozřejmě Nürburgring, ze kterého stavební inženýři převzali i ikonická převýšení. Kromě jeho zatáček se Porsche podařilo na svůj okruh dostat také asi nejslavnější část okruhu Laguna Seca s označením Vývrtka.

Přečtěte si také:  Další Porsche Experience Center vzniká na Hockenheimringu, otevřeno bude na konci roku 2019

Krom toho Porsche v areálu připravilo testovací kluzné plochy, místo pro trénování slalomu, losího testu nebo driftovací trať. Každý si tam najde to své. K tomu všemu připravilo také profesionální instruktory, kteří poradí, vysvětlí a vše naučí.

Okruh je hned u Tokia, a kromě něj tam najdete také obchody, restauraci, vzdělávací centrum, herní trenažery a samozřejmě showroom Porsche. Tušíme, že právě tam se ta auta budou prodávat skoro sama. 😊

Přidat komentář