Porsche pokračuje v představování toho nejzajímavějšího, o čem jste možná ani nevěděli. Už známe pět aut s nejlepšími křídly, pět nejhlasitějších aut, pět nejzajímavějších konceptů nebo pětici toho nejlepšího, co nabízí divize Porsche Exclusive. Teď se podíváme na pětici nejzajímavějších testů, kterými prochází všechna nová Porsche už pěknou řádku let.

Na pátém místě se umístila zkouška, které se říká Skid Pad. Ta na velkém betonovém okruhu testuje boční přetížení sportovních modelů a také jejich ovladatelnost. Čtvrté místo vybojovala známá testovací trať Weissach. Tu automobilka využívá už pěkně dlouho, ale stále je účinná. Nabízí totiž velké výtluky, nádrž se slanou vodou či pár skokánků. Třetí místo si odváží větrný tunel, kde Porsche zkouší aerodynamiku svých modelů. Patří k těm nejvyspělejším na světě. Druhým místem se pyšní offroadová trať, kde Porsche testuje modely Macan a Cayenne. A moc dobře ví, jak na to.

No, a první místo? Na tom se zcela oprávněně umístila snad nejnáročnější zkouška, kterou musí projít každý vůz. Jde o nárazové testy, které mají ověřit bezpečnost v případě nehody. Porsche si pro tyto testy nechalo patentovat vlastní systém již v osmdesátých letech, a od té doby se na nich nic nezměnilo. Ani nebylo potřeba… 🙂