Porsche svolává dva modely do servisů z důvodu, který by majitelům nejspíš moc nevadil

Autor: Anina Russová - Zdroj: Porsche, NHTSA - Foto: Porsche - 13. 12. 2023


Ne moc často se stává, že některá z automobilek musí do servisů svolat nějaký model z na první pohled naprosto malicherného důvodu. A v případě Porsche jsme si jisti, že majitelům by vlastně důvod nejnovější svolávací akce ani nevadil.

Podle amerického úřadu pro bezpečnost v dopravě (NHTSA) totiž musí do servisů Caymany a Boxstery, jejichž zadní aktivní křídlo se vysouvá až příliš. Je tedy svým způsobem o něco větší, než být má. Jakkoliv to možná zní, jako maličkost, NHTSA upozorňuje, že pokud se křídlo vysune více než má, může překrývat třetí brzdové světlo. A to je v rozporu s bezpečnostními předpisy.

Porsche se dle NHTSA o tomto problému dozvědělo jen před několika málo týdny a zjistilo, že jeden ze zaměstnanců továrny ručně překódoval řídící jednotky aut tak, aby se toto dělo. Porsche v tuto chvíli nezaznamenalo v souvislosti s tímto technickým problémem žádnou nehodu nebo snad stížnost od zákazníků.

2019-porsche-718-t-boxster-cayman- (1)

Podle automobilky by mělo celkem jít o 53 aut, konkrétněji 718 Cayman GTS 4.0, 718 Boxster GTS 4.0 a 718 Boxster S. Oprava je v servisech zdarma a dotčení majitelé budou automobilkou, případně autorizovaným servisem kontaktováni. Mělo by se tak stát začátkem února příštího roku. V České republice by se tato svolávací akce měla týkat pouze jednoho vozu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *