Porsche 718 Boxster GTS a 718 Cayman GTS

Porsche Cayman GT4, Boxster Spyder a další zajímavé verze už neobjednáte. Ostatní modely 718 znatelně podražily

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: Porsche - 4. 4. 2023


Život modelů Porsche 718 Boxster a 718 Cayman současné generace se chýlí ke konci. Souvisí s tím i to, že pro modelový rok 2024 jejich nabídka výrazně prořídla. Zmizely z ní některé zajímavé verze a ty, které zbyly, znatelně podražily.

Pokud jste si Porsche 718 Boxster nebo 718 Cayman chtěli objednat, už to budete mít složitější. Z nabídky totiž vypadly modely Boxster 718 T, Cayman 718 T, Boxster Spyder a Cayman GT4.

Přečtěte si také:  Porsche Carrera GT musí do servisu. Svolávací akci doplňuje doporučení, aby majitelé s auty nejezdili

Změny se udály i u modelů Boxster S a Cayman S, které dostaly standardně 19palcová kola. Šlo také o jedny z posledních aut na trhu, která jste mohli mít s CD/DVD přehrávačem. Nepůjde je objednat v barvách bílá Carrara White Metallic, zelená Python Green a zelená Aventurine Green Metallic. Z konfigurátoru vypadly i dvě verze koženého čalounění.

Problémy s objednáním jsou i u audiosystému Bose. V případě, že byste si jej chtěli objednat v jednom z balíčků, jehož byl součástí, neuspějete. Porsche ovšem svým dealerům nechává možnost objednat jej zvlášť.

Přečtěte si také:  Volkswagen prozradil své plány. Žádný nový spalovací motor od roku 2025, čistá elektromobilita od 2033

Změny se týkají také brzdových destiček PCCB pro Cayman 718 GT4 RS, které byly také „aktualizovány a optimalizovány“ a konečně hasicí přístroj už nebude ocelový, ale hliníkový.

Dobrou zprávou ale je, že v nabídce stále zůstávají alespoň verze Cayman S, GTS 4.0, Boxster S, Boxster GTS 4.0 a nejostřejší z nabídky Cayman GT4 RS. Jejich ceny ale znatelně vzrostly.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *