Porsche spustilo zbrusu nový konfigurátor. Auto si v něm ale nevyberete

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche - 16. 6. 2021


Jestli se koronavirová pandemie opravdu výrazně podepsala na nějakém konkrétním oboru, pak je to automobilový průmysl. A to jak pozitivně, tak negativně. Mezi velká negativa patří neustále zdržování výroby, nedostatek čipů a dalších dílů a tím i mnohonásobně delší čekací doby pro zákazníky. Mezi ta pozitiva pak patří jisté přesunutí oboru automotive do online prostoru. K tomuto kroku se rozhodlo i Porsche, které před několika málo dny spustilo nový online konfigurátor, který je určen výhradně na jejich hodinky. Některé jsou určeny jen pro úzký okruh potencionálních zákazníků, jiné pro kohokoliv.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce spolupracuje se švýcarskými hodináři BOVET 1822. Hodinky dostane exkluzivní model Boat Tail

Zákazníci si v novém konfigurátoru mohou své vybrané hodinky víceméně přizpůsobit svému vozu anebo náladě. Je možné vybrat barvu řemínku, i jeho materiál. Záleží na tom, co zákazník preferuje, někdo kůži, jiný třeba Alcantaru. Pouzdro hodinek pak může mít asi jakoukoliv barvu, třeba naprosto totožnou s karoserií auta.

Ceny hodinek začínají na 5150 dolarech, tedy na částce asi 107 000 Kč. To jsou hodinky, které jsou dostupné pro širokou veřejnost. Ovšem pak automobilka nabízí ještě verzi hodinek Porsche Design Chronograph 911 GT3, které jsou určeny výhradně pro majitele Porsche 911 GT3 modelového roku 2021. Jde o poměrně zajímavý klub majitelů aut, přičemž členství vám při nákupu hodinek ušetří asi 8000 eur, tedy asi 167 000 Kč.

Přečtěte si také:  Vyzkoušeli jsme pětici Porsche. Tím nejzábavnějším bylo nakonec to nejstarší a nejpomalejší

Právě tyto hodinky pak mají některé části strojku v designu kol Porsche, jediné, které chybí, jsou legendární kola Fuchs. Ale to už je maličkost. :) Pokud máte volných pár set tisíc nebo si jen u jednoho z nejzajímavějších konfigurátorů chcete krátit dlouhou chvíli, najdete jej zde.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek