2024 | Porsche Panamera

Porsche s pořadovým číslem dva miliony sjelo v Lipsku z výrobní linky

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche -  11. 12. 2023


Porsche má letos opravdu řadu důvodů k oslavám. V prvé řadě slaví 75 let od svého založení, což s sebou přineslo řadu zajímavých konceptů, modelů a srazů. Nejnovější důvod k oslavě se ale jmenuje Panamera. Právě tento model se totiž stal dvoumiliontým vozem, který sjel z výrobní linky v Lipsku.

Šlo o Panameru Turbo E-Hybrid s elegantním zlatým metalickým lakem Madeira, který už je na cestě ke svému majiteli v Dubaji. A je to právě Panamera, která hraje v závodě v Lipsku pro Porsche velkou roli. Její výroba tam byla zahájena už v roce 2016, ale až o pár let později se Porsche rozhodlo, že výrobní linku rozšíří i o lakovny. Díky tomu je tak schopno své vozy na tomto místě vyrábět a skládat, což v konečném důsledku šetří čas i peníze. A nejde jen o samotnou výrobu aut, Porsche se díky této továrně stalo jedním z největších zaměstnavatelů v kraji a výrazným ekonomickým přispěvovatelem. Ostatně, v továrně pracuje více než 4400 zaměstnanců.

V blízké budoucnosti má Porsche na této lince v plánu vyrábět hned tři typy pohonných jednotek, zatím ještě ty spalovací, ale k nim i hybridní a elektrické. Sjíždět z této linky bude i nová, už třetí generace modelu Panamera.  Kromě ní ale také model Macan, přičemž každý den odtud vyjede 600 kusů obou modelů dohromady.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *