Porsche Platinum GT3 Challenge Central Europe: Okruh Pannonia Ring namísto Poznaně

Autor: Tisková zpráva - 12. 6. 2015


Po úvodním víkendu středoevropského šampionátu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge na okruhu Hungaroring se celé startovní pole vrací opět do Maďarska. Tentokrát se jezdci setkají druhý červnový víkend na okruhu Pannonia Ring, situovaném na západě země. Původně se druhý závod šampionátu GT3 CCCE měl uskutečnit v polské Poznani, ale nakonec bylo rozhodnuto o pokračování v Maďarsku.

Okruh Pannonia Ring leží poblíž města Ostffyasszonyfa a na jeho 4740 metrech délky je 18 zatáček, které pro piloty vozů Porsche GT3, jedoucích na pneumatikách Michelin, představují velkou výzvu. Francouzský výrobce je exkluzivním dodavatelem pneumatik středoevropského šampionátu a jeho výrobky v zatáčkách okruhu Pannonia Ring nabízejí nejlepší přilnavost. Tato dohoda je pokračováním dlouholetého partnerství mezi prémiovým výrobcem automobilů a francouzským výrobcem pneumatik, který obouvá jak závodní monoposty, tak i sériové automobily Porsche.

Po úvodním dubnovém podniku na Hungaroringu je v čele průběžného pořadí Marcin Jedliński. Díky vítězství v prvním závodě a druhém místě v závodě následujícím se těší z dvoubodového náskoku před Grzegorzem Moczulskim. Vedoucí trojici doplňuje Jarosław Budzyński. Nicméně moc času na nějaké družné rozhovory nebude, jelikož následující víkend v Maďarsku bude hodně intenzivní. Jezdci budou závodit od pátku do soboty, přičemž první den je naplánovaný trénink, zatímco kvalifikace a dva ostré závody se pojedou v sobotu a celkově budou trvat pět hodin.

Porsche-Platinum-GT3-Challenge-Central-Europe-02

Vyjádření pilotů před druhým kolem středoevropského šampionátu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Europe:

Juliusz Syty: Závody v Poznani jsou zrušeny z důvodů nějakých problémů s místními úřady. Doufali jsme, že si ve velkopolském regionu dobře zazávodíme, protože spousta jezdců má Poznaň ráda. Pannonia Ring je velmi rychlý okruh, ovšem také velmi bezpečný, protože tam jsou široké únikové zóny. Na tomto okruhu jsem nikdy předtím nezávodil, dokonce ani netestoval, ale hodně se těším, protože ostatní piloti tvrdí, že jde o pěkné místo. Někteří okruh zmiňují jako svůj vůbec nejoblíbenější. Po tomto víkendu uvidíme, jestli se k nim přidám.

Grzegorz Moczulski: Možnost závodit na okruhu Pannonia Ring jsem ještě neměl, přestože jsem zde už jednou testoval. Jde o pěkný okruh, který je však poměrně úzký, takže tu bude hodně akce. Rád bych samozřejmě zvítězil, ale startovní pole je hodně nabité. Marcin Jedliński je v dobré formě. Rafał Mikrut také odstartoval hodně dobře, ale slibný začátek se mu během závodu nepodařilo přetavit v dobré umístění. Raději bych závodil v Poznani, jelikož to tam znám lépe. Kromě toho, atmosféra v Polsku je velmi unikátní.

Rafał Mikrut: Dalšího závodu se nemůžu dočkat, jelikož časy, kterých jsem během víkendu na Hungaroringu dosahoval, byly hodně slibné. Dvakrát jsem také vyhrál kvalifikaci, takže se cítím připraven. Před závodem na okruhu Pannonia Ring jsem testoval společně s jezdci Porsche Supercup na italském okruhu Monza, což byla dobrá příležitost, jak najít svou rovnováhu a tempo. Snad budu schopen dohnat body, které jsem ztratil. Během posledního závodu na Hungaroringu do mě nabourali a já nemohl zužitkovat dobrou startovní pozici. Na okruhu Pannonia Ring jsem byl několikrát, mám ho rád, a co se nadcházejícího kola týče, vidím ho velmi optimisticky.

Druhý závod středoevropského šampionátu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Europe:

  • Neděle, 13. června, 10:00 – 10:20 – kvalifikace
  • Neděle, 13. června, 12:20 – závod č. 1 (20 minut + 1 kolo)
  • Neděle, 13. června, 14:30 – závod č. 2 (20 minut + 1 kolo)

Porsche-Platinum-GT3-Challenge-Central-Europe-01

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru