Porsche oslavilo narozeniny známého závodního pilota speciální edicí modelu 911

Autor: Anina Russová - 8. 1. 2020


Víte, kdo je muž jménem Jacky Ickx? Pokud ne, je ten správný čas jej trochu poznat. Jde o belgického motoristického novináře a bývalého závodního jezdce. Jezdil snad se vším, co mělo kola. Už mezi lety 1966–1979 válcoval soupeře ve světě F1, ale zazářil také v Le Mans. Tuto náročnou čtyřiadvacetihodinovku dokonce vyhrál hned šestkrát! Z toho ve čtyřech případech seděl za volantem Porsche. Takto to prostě vypadá, když se někdo narodí s volantem v ruce a závodním benzinem místo krve. :)

Tato legenda měla před nedávnem, konkrétně hned 1. ledna, 75. narozeniny. A na ty si vzpomnělo Porsche, které se rozhodlo, že Jackyho připomene velmi speciálním projektem. Jde o lehce přepracovaný model 911 4S generace 992, který dostal pojmenování Belgian Legend Edition. Automobilka se na tuto mimořádnou oslavu narozenin začala připravovat už v roce 2018 a to na popud belgického zastoupení stuttgartské značky.

Kia představila model ProCeed GT Line a GT. Už jsme se s ním svezli

Výsledkem je 75kusové speciální edice, která se nezaměřila na techniku, ale výhradně na design. Ten na první pohled zaujme lakem karoserie, barvou X Blue, což je nově vytvořený odstín. Ten najdeme také na kolech, přičemž vpředu jde o disky 20palcové, vzadu pak 21palcové. Mimochodem, právě tuto barvu měl na helmě známý jezdec. Stejně tak bílou, kterou na autě zastupuje řada malých detailů. Vše pak doplňuje plaketka s podpisem pilota.

Interiér je pak čalouněn kůží černé barvě, přičemž sedadla, volant a řada dalších částí je čalouněna šedou nití. Kůži doplňuje karbonové obložení, které na prazích dostalo označení Belgian Legend Edition a na loketní opěrce je podpis jezdce. Auto bude k dostání výhradně v Belgii za blíže neupřesněnou cenu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru