Britský magazín AUTOCAR dostal do rukou nový Porsche Macan. Vyrazili s ním nejen na okruh, ale i do terénu. A co na něj říkají?

První část videa nás zavede na okruh a Macan je podle řidiče vysoce stabilní a předvídavý, takže řidič nemusí být nervózní ani při ostřejší jízdě, protože auto mu svou další reakci prozradí. Stejně jako mnoho ostatních aut, i Macan nabízí několik jízdních režimů, jejichž přepnutím se mění nastavení motoru, automatické převodovky a systému odpružení PASM. Na okruhu se nejvíce hodí režim Sport a ačkoliv je to SUV, dají se s ním vcelku bez problémů projíždět zatáčky smykem.

Druhá část videa nás zavede do terénu, svezení probíhá se stejným autem naprosto bez úprav. Konkrétně jde o dieselový model s podvozkem s nastavitelnou světlou výškou. Pro výlety mimo silnice je Porsche Macan vybaveno tlačítkem pro off-road jízdu a jeho stiskem se upraví nastavení pohonu všech kol či se o 40 mm zvýší světlá výška a podobně. Samozřejmostí je také automatické sjíždění kopců (Dill descent control) s možností nastavení rychlostí sjíždění.

Troufnu si tvrdit, že se do těžšího terénu (a možná i mimo silnice) podívá naprosté minimum Macanů, ale je dobré vědět, že se ani tam neztratí.

-PS-