Porsche Macan dostane příští rok čtyřválec o výkonu 300 koní

Autor: Pavel Srp - 12. 12. 2013


Když byl před několika týdny představen nový model automobilky Porsche, SUV s názvem Macan, v nabídce figurovaly pouze šestiválcové motory – dva benzínové a jeden naftový. Lidé z automobilky však potvrdili, že koncem příštího roku se pod kapotou objeví také čtyřválcový motor.

Ačkoliv je možné najít základ Porsche Macan v Audi Q5, zatím není jisté, jestli bude použit koncernový motor. Porsche totiž podle informací vyvíjí vlastní přeplňovaný čtyřválec s protiběžnými písty (typ boxer) o objemu 2,0 litru. Tento nový motor by se měl výkonnově dostat přibližně ke třem stovkám koní a mělo by jít o základní provedení Macan.

Pokud bude použit motor z koncernu Volkswagen, pak to bude motor EA288, tedy přeplňovaný 2,0 TFSI, který je ve Volkswagenu Golf R a Audi S3 naladěn na 300 koní.

Aktuálním základním modelem je provedení Macan S, které  je vybaveno zážehovým šestiválcem o objemu 3,0 litru s dvojicí turbodmychadel s výkonem 250 kW/340 koní, na pomyslném vrcholu stojí Macan Turbo s dvakrát přeplňovaným motorem 3,6 litru V6, který slaví ve voze značky Porsche premiéru a disponuje nejvyšším výkonem 294 kw/400 koní. Pro ty, kteří raději spalují naftu, připravila automobilka Macan S Diesel, jehož vznětový šestiválec 3,0 l nabídne výkon 190 kW/258 koní.

-PS-

 

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru