Porsche chystá velkolepou akci Rennsport Reunion. Na okruh Laguna Seca přiveze to nejlepší, co má a kdy mělo

Autor: Anina Russová - Zdroj: - Foto: - 21. 8. 2023


Akce s názvem Rennsport Reunion se koná už od roku 2001 a ta, která proběhne letos bude jedna z těch asi nejzajímavějších. Porsche na ni totiž přiveze koncept Mission X, nedávno uvedený Vision 357 Speedster, ale i novou 911 S/T. Krom toho automobilka prozradila, že na akci proběhne jedna velká globální premiéra.

Už v tuto chvíli se o letošním ročníku mluví jako o největším srazu Porsche všech dob. Důvodem je i to, že v rámci akce Porsche v Americe oslaví 75 let od svého založení a také 60 let od uvedení kultovního modelu 911. Pokud už teď víte, že tohle prostě musíte vidět, pak si do kalendářů zapište datum 28. září až 1. října, kdy na Laguna Seca Rennsport Reunion proběhne.

Oslava 60 let legendy. Porsche 911 S/T dostane techniku z GT3 RS a manuální převodovku

Tak, jako každý rok, i letos se návštěvníci akce mohou těšit na řadu doprovodných akcí a přehlídek jak přímo na trati, tak mimo ni. Mezi účastníky bude patřit i asi 50 jezdců, kteří kdy s vozy značky Porsche jezdili nebo jezdí. Chybět by neměl Mark Webber, Hurley Haywood, Jacky Ickx nebo třeba Richard Attwood. Na místě ale nebudou chybět ti nejdůležitější inženýři značky, tovární jezdci, designéři nebo dokonce Wolfgang Porsche. Pokud vám toto jméno nic neříká, měli byste vědět, že jde o předsedu dozorčí rady Porsche, ale hlavně nejmladšího syna Ferdinanda Porsche. A byl to právě jeho starší bratr Ferdinand, který má na svědomí model 911.

Přečtěte si také:  Nejspolehlivější značkou je prý Lexus, nejlepším novým autem Kia EV6 a nejlepším autem na dlouhé trasy Tesla Model 3

V rámci akce proběhne také závod že Carrera Cup North America, kdy na trať vyrazí řada továrních jezdců tříd GTP a GTD.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *