Speciální edice Porsche Exclusive Manufaktur oznámila, že v blízké budoucnosti uvede několik speciálních edic, které budou čerpat inspiraci z vozů vyráběných mezi 50. a 80. lety. A bude to velká paráda! Porsche se zaměřilo hlavně detaily, neznamená to tedy, že bude vyrábět repliky slavných vozů. Zaměří se na model 911, kterému v několika speciálních edicích nadělí jiné čalounění, obložení interiéru nebo třeba znaky, které vozily 911 v dobách minulých.

Staré, ale úplně nové: Porsche vyrobilo klasický model 911 z originálních dílů

Vybrané modely, kterých nebude mnoho a je jasné, že zákazníci se o ně budou prát, dostanou speciální laky a další designové prvky odpovídající dané době. Je jisté, že Porsche připomene oblibu čalounění jako tartan nebo manšestr, ale chybět nebudou ani vzory jako Pepita (připomínající vzor starých řeznických zástěr) nebo Pasha (vypadá jako trošku rozmazaná šachovnice).

Porsche tvrdí, že všechny modely ze speciálních edic budou posílány do světa v omezeném počtu a v zatím blíže neurčených intervalech. Prozradilo ale, že první taková retro vyhlížející edice bude uvedena už v příštím roce a mimo jiné bude osazena logem značky z šedesátých let.

K první edici Porsche v současné době vytváří také hodinky, které budou designově odpovídat autu. Ceny zatím automobilka ani nenaznačila, ale počítat se dá s vyššími sumami. Přeci jen, nejen u Porsche se za takové speciality připlácí o něco víc.