Nové Porsche Cayenne S E-Hybrid oslaví 2. října na autosalonu v Paříži svoji výstavní premiéru. Tento vůz je prvním plug-in hybridem segmentu prémiových SUV a v této výjimečné třídě luxusních vozů s pohonem všech kol stanovuje nová měřítka. Tato novinka doplní již prodávané plug-in hybridní vozy Panamera S E-Hybrid a 918 Spyder, čímž se značka Porsche s trojicí těchto modelů zařadí mezi přední výrobce hybridních vozů.

Kromě nového Cayenne S E-Hybrid představí Porsche na autosalonu v Paříži také přepracované modely Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel a Cayenne S Diesel. Nejdůležitějšími vlastnostmi těchto vozů jsou dále zlepšená hospodárnost a ještě přesnější jízdní vlastnosti, opomenout nelze ani jejich osobitější design a rozsáhlejší standardní výbavu.

Zásluhou hybridního ústrojí pohonu spotřebuje nový Cayenne S E-Hybrid v kombinovaném režimu pouze 3,4 l/100 km a vykazuje produkci CO2 jen 79 g/km. Tyto hodnoty patří pro tak velké vozy s pohonem všech kol k nejlepším. Trh také velmi dobře reaguje na nová pokroková hnací ústrojí: v prvních osmi měsících roku 2014 dodalo Porsche celkem 16 698 vozů Panamera, z nichž bylo 1513 kusů modelu Panamera S E-Hybrid – to znamená podíl osm procent. Také pro Cayenne S E-Hybrid počítá Porsche se značným podílem na prodejích celé modelové řady.

Cayenne S E-Hybrid