Filnové hvězdy jsou v poslední době jako přes kopírák. Všichni opálení, skvělě vypadající a buď se super rodinami nebo naopak jsou to bouřliváci s lahví v ruce. Nic mezi tím. Kam zmizeli ti chlapi, ze kterých byly paf naše mámy? A to byli, panečku CHlapi s velkým „CH„! Takovým naprosto ideálním příkladem je jednoznačně Steve McQueen. Tenhle chlapík nebyl na první dobrou nijak velký krasavec a přesto se i mě z jeho pohledu podlomí kolena. :)

Nebyl to jen skvělý herec a režisér, byl to hlavně velký milovník aut a motoristických závodů a skvělý řidič. Už jsme vám říkali, že na podzim se o něm do kin chystá dokumentární film, ale ještě o pár měsíců dřív se do aukce chystá jeho velice speciální Porsche 930 Turbo Carrera. Pod vedením aukčního domu Mecum Auctions se dražit bude na akci Monterey 2015 v termínu od 13. do 15. srpna letošního roku.

Steve Porsche miloval a byl jeho velkým znalcem. Tahle konkrétní 930 Turbo Carrera je jedna z vůbec prvních, které byly vyrobeny. Pod kapotou je 3.0-litrový turbomotor bez mezichladič, zadní kola pohání čtyřstupňový manuál, šedý lak exteriéru, stejně jako kola, jsou už dílem výběru samotného McQueena, a navíc je v kabině nainstalováno chytré udělátko. Na palubní desce je vypínač, který v případě, že by Steva někdo v noci honil po Mulholland Drive vypnul zadní světla. :)

Výtěžek z celé aukce bude rozdělen mezi několik charitativních organizací, ale největší část dostane organizace s názvem The Boys Republic. Steve McQueen byl totiž tak trochu problémové dítě a právě díky této organizaci se postavil na vlastní pevné nohy.

Přidat komentář