Porsche 928 GTS bylo přestavěné na šestikolový pick up je prostě fenomenální – video

Autor: Anina Russová - 28. 3. 2015


Vypadá to, že šestikolová bestie Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 rozpoutala malou revoluci a kdo je jen trochu šikovný – a nebo dostatečný blázen – staví si podobné nesmysly třeba doma na koleni… Jenomže ne všechny přestavby musí vypadat tak šíleně jako ta nedávná rumunská Dacia. V německu nedávno vzniklo něco podobného, jen postavené na základech Porsche 928.

Jeho majitel je velkým fandou jedinečných aut. Už vlasnil nebo vlastní Rolls-Royce, Ferrari nebo Lamborghini, ale jak sám říkal prostě chtěl něco víc, něco zajímavějšího, něco jedinečného. A to se mu teď jednoznačně povedlo. Vzal Porsche 928 a udělal z něj naprosto neskutečnou bestii. Původní motor V8 o objemu 5.4 litru s výkonem 350 koní byl převrtán na 6.1 litru a výkon poskočil na 390 koní.

Vzhledem k tomu, že jde o precizní německou úpravu, majitel se rozhodl nechat si vůz plně zlegalizovat. Spojil se proto s nemeckým ústavem TÜV a ti mu společně s inženýry přímo z automobilky dali zelenou k tomu, aby tohle Porsche 928 6×6 mohl legálně používat a provozovat na pozemních komunikacích. No, zkusit tohle třeba u Ferrari, zavřeli by ho až by zčernal. :)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru