Porsche 919 Hybrid jako favorit na vítězství v Le Mans

Autor: Tisková zpráva - 16. 6. 2016


Před 84. závodem 24 hodin Le Mans, který se bude konat od 18. do 19. června 2016, jsou očekávání značky Porsche značné: automobilka z Zuffenhausenu do nejtěžšího závodu světa nastoupí do nejvyšší kategorie LMP1 s vozem Porsche 919 Hybrid jako držitel největšího počtu zdejších vítězství, vítěz loňského ročníku a vedoucí aktuální sezóny v hodnocení značek i jezdců. Le Mans je současně třetím podnikem šampionátu vytrvalostních závodů FIA WEC. Trio pilotů Romain Dumas (F), Neel Jani (CH) a Marc Lieb (D) v něm aktuálně drží první příčku v žebříčku jezdců. Sesterské Porsche s loňskými vítězi Timo Bernhardem (D), Brendonem Hartleyem (NZ) a Markem Webberem (AUS) bohužel nemělo v závodech v Silverstone a Spa-Francorchamps tolik štěstí (nehoda a defekt pneumatiky) a v Le Mans si bude chtít spravit chuť. Tradiční závod na okruhu La Sarthe je hodnocen dvojnásobným počtem bodů ve srovnání se zbývajícími osmi šestihodinovými závody šampionátu FIA WEC.

porsche-919-hybrid-le-mans- (3)

Pro Porsche je letošní sezona třetí od návratu do této špičkové disciplíny motoristického sportu. Loni, tedy ve své druhé sezoně, zaznamenalo dvojité vítězství. Závodní prototyp Porsche 919 Hybrid, vybavený zmenšeným dvoulitrovým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem doplněným dvojicí rekuperačních systémů (z kinetické energie a z energie výfukových plynů), byl dále zdokonalen. Disponuje celkovým výkonem 662 kW/900 koní a v Le Mans je nasazeno provedení s aerodynamickou konfigurací zaměřenou na minimální odpor vzduchu. Na dlouhých rovinkách budou tyto vozy dosahovat nejvyšší rychlosti přes 320 km/h.

porsche-919-hybrid-le-mans- (2)

Šest továrních jezdců Porsche má celkem již 49 účastí v závodě Le Mans. Bern-hard/Hartley/Webber, kteří v loňském roce skončili v Le Mans druzí, usednou za volant prototypu se startovním číslem 1. Dumas/Jani/Lieb (loni pátí) se budou střídat za volantem Porsche 919 Hybrid se startovním číslem 2, což byl vůz, který loni dovezl k vítězství v Le Mans Earla Bambera (NZ), Nica Hülkenberga (D) a Nicka Tandyho (GB).

porsche-919-hybrid-le-mans- (1)

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru