Porsche 918 Spyder stanovilo nový rekord na trati Phillip Island – video

Autor: Jan Karlík -   9. 4. 2015


Celý ten kolotoč kolem nejslavnějšího okruhu Nürburgring se už možná pomaličku přestává točit. Alespoň pro PR oddělení automobilek. Tedy on bude fungovat ještě dlouho, ale Porsche se rozhodlo lámat rekordy jinde. Svatá trojice v podobě Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari, a Mclarenu P1 se neustále škádlí a pořád tak nějak není jasno, které z nich je vlastně nejrychlejší…

Britskému Top Gearu, alespoň tomu papírovému, se to už podařilo. Ne tedy přesné měření na okruhu, to si ani jedna z automobilek nepřála, ale alespoň na okreskách už svého vítěze našli. Nicméně u aut této kategorie, je zrovna okruh to, co vás bude zajímat. A zároveň to přesně bude ta otázka, na kterou odpověď asi nedostaneme. Ferrari si myslí, že Nürburgring je sprosté slovo, Porsche zajelo úžasný čas 6 minut a 57 sekund a McLaren těžce nedůstojně oznámil čas „pod sedm minut“. Tudy tedy cesta nevede… Přestože je všech 918 kusů německého hypersportu již prodaných, stále však může tento vůz dělat dobré jméno automobilce.

Za volant se posadil Matthias Hoffsummer, hlavní instruktor Porsche 918 Spyder a na australském okruhu Phillip Island Grand Prix Circuit zajel neoficiální rekord trati – 1 minuta a 38,02 sekund. Dle místní tabulky se tak Porsche 918 Spyder stalo nejrychlejším produkčním vozem.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *