Porsche 911 Turbo (930) s novým výfukem zní naprosto úžasně – video

Autor: Anina Russová -   13. 9. 2015


Trh s tuningovými výfuky na všechna možná auta se těší obrovskému zájmu. Jako příklad za všechny poslouží Akrapovič, který dodává výfukové systémy na ta nejdražší a nejrychlejší auta světa. Kromě své skvělé kvality jsou dobře známí i pro výborně naladěný zvuk, který autům dodávají. I když jsou u Akrapoviče opravdu dobří, jsou i tací, kteří jim úspěšně konkurují a šlapou na paty. Mezi takové můžeme řadit i americkou firmu Armytrix. A ti teď představili nový výfukový systém pro ikonické Porsche 911 Turbo (930).

Pro ty, kteří teď nevědí, o jaké auto jde, tak si 930 Turbo lehce připomeneme. Jde o klasické široké a rozplácnuté Porsche 911 Turbo, které spadá do doby, kdy auta měla koule, byla s nimi zatracená zábava, ale k jejich ovládání byla potřeba hodně pevná ruka. Vyrábělo se od roku 1975 až do roku 1989, přičemž mezi lety 75-77 s třílitrovým benzínovým agregátem (260 koní) a následně s motorem o objemu 3.3 litru (330 koní).

A co, že udělali v Armytrix? Vyrobili kompletní nerezový výfukový systém, který je zajímavý především klapkami, které se dají otevírat nebo zavírat stisknutím jediného tlačítka v interiéru vozu. Tak to mají moderní vozy nejen značky Porsche, ale tohle auto je staré několik desítek let…  Řidič si tak sám koriguje hlasitost a funkčnost výfuku. Jak obě varianty zní si můžete poslechnout na přiloženém videu, ale asi se shodneme, že obě jsou skvělé.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *