Porsche 911: moderní retro v podání Kaege

Autor: Jan Karlík - 18. 3. 2016


Automobily značky Porsche jsou legendami, jejich milovníci je bezmezně obdivují nejen pro jejich typické chování, které zapříčiňuje motor až za zadní nápravou a pohon zadních kol. Jsou mezi nimi ale i tací, kterým se nové generace příliš nelíbí, ale jejich starší Porsche 911 nejezdí tak, jak by se jim líbilo. A přesně na takovou klientelu se nově zaměřila také společnost Kaege GmbH.

Po známé firmě Singer Vehicle Design a Lightspeed Classic se do technického omlazování ikonických 911 pustila také německá firma Kaege GmbH se sídlem ve Stettenu. Jejich divize Kaege Retro se věnuje renovacím i modernizacím klasiků se vzduchem chlazenými motory za zadní nápravou. Společnost se prezentuje nádherným Porsche 911, které byste pravděpodobně zařadili někde do šedesátých nebo sedmdesátých let. Samotná firma jej uvádí jako moderní interpretaci série F s technikou generace 993.

Bílá karoserie byla ochráněna výraznou antikorozní úpravou a vyniká i výrazně vyšší tuhostí než u vozů z let sedmdesátých a osmdesátých. Masivní využití několika kompozitních materiálů pak stojí za velmi sympatickou hmotností 1 195 kg. Pozornější oko ale odhalí přítomnost LED světlometů a nebo dvoudílné disky Fuchs, které jsou uloženy v rozšířených prazích. Dárcem srdce této 911 byla generace 993. Za zadní nápravou je uložen atmosférický vzduchem chlazený šestiválce o objemu 3,6 l s výkonem 300 koní (221 kW). Prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky jsou samozřejmě roztáčena kola zadní nápravy.

Interiér se pak snaží skloubit to nejlepší z obou světů. Retro vzhled je doplněn o moderní techniku. Palubní deska je vybavena chromovanými rámečky a moderním rádiem značky Becker. Klasicky vzhled čelního panelu skrývá grafický displej. Vedle rádia, navigace a klimatizace se podařilo do interiéru vpašovat také tří ramenný volant s airbagem. Cenu takové úpravy bohužel v Kaege neprozradili.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru