Porsche 911 GT3 RS obléklo slavné barvy Gulf s trochou rzi

Autor: Anina Russová - 8. 9. 2017


U Porsche není známějších barev než jsou ty ve stylu Martini Racing nebo Gulf. A barevné provedení verze Gulf se zalíbil jednomu z majitelů nového 911 GT3 RS.

Toto zbarvení vzniklo, když olejářská společnost Gulf oblékla do svých barev závodní speciál Porsche 917 pro 24 hodin LeMans. Pouze to stačilo k tomu, aby se z tohoto barevného polepu stal kult. Jenže kdyby s tímto závodním Porsche nejel Steve McQueen, mohlo vše možná dopadnout jinak… :) Mimochodem, právě auto slavného režiséra, herce a závodníka bylo před nedávnem prodáno za rekordní sumu.

V současné době jsou podobné polepy karoserie hodně populární, už totiž nejde oslnit jen tak něčím. Časté ale zatím nejsou polepy s designem orezlého plechu. O návrh i polep se v tomto případě postarala německá společnost Neidfaktor.

Porsche 911 GT3 RS pohání plochý šestiválec o objemu 4,0 litru s výkonem rovných 500 koní a točivým momentem 460 Nm. Díky tomu je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou pouhých 3,3 sekundy, a na rychlost 200 km/h se z místa tohle auto dostane za 10,9 sekundy.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek