Popeláři málem zavinili tragickou nehodu. Zůstali stát na kolejích přímo před vlakem

Autor: Anina Russová -   18. 3. 2020


Policisté, ale i experti na bezpečnost dopravy neustále upozorňují na to, jak se chovat na vlakových přejezdech. Přesto policisté každoročně řeší desítky nehod na vlakových přejezdech, kdy řidiči naprosto nepochopitelně ignorují výstražná světla a dokonce i závory. Následky takových nehod bývají samozřejmě tragické. Je velkým štěstím, že takovou dohru neměla situace, zachycená v přiloženém videu.

Případ se stal v nizozemském městečku Dordrecht o minulém úterý v osm hodin ráno. Na záběrech videa je vidět, že popelářské auto stojí před železničním přejezdem v koloně dalších aut. Chvíli to vypadá, že logicky čeká, aby mohl přejezd bezpečně přejet, respektive, aby se tam vešel. Pak ale řidič auta udělal obrovskou chybu. Ve chvíli, kdy se rozsvítila výstražná světla na přejezdu, on na něj vjel. Bylo to už navíc ve chvíli, kdy mu muselo být jasné, že se přes něj nedostane, protože před ním stálo další auto.

Co dělat, pokud uvíznete na železničním přejezdu? Závory klidně prorazte

A pak už to šlo rychle. Závory začaly padat a popeláři neměli, kam se dostat. Na záběrech je během pár sekund vidět vlak. Jen shodou šťastných náhod nakonec ke srážce nedošlo, popeláři zvládli popojet tak, aby nestáli v přímé cestě vlaku. Ale bylo to opravdu o fous.

Pokud by do popelářského auta vlak narazil, mělo by to obrovské následky nejen na něm a vlaku, ale nejspíš i na dalších vozech a jejich posádkách. Tohle by se na silnicích opravdu dít nemělo.  

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *