Polská policie

Polsko zakázalo vjezd na své území všem ruským autům. Obdobně postupují i další evropské státy

Autor: Anina Russová - Zdroj: Polský ministr vnitra Mariusz Kamiński, Reuters - Foto: Polska Policja (Policie Polska) - 18. 9. 2023


Od neděle se Polsko zařadilo vedle Finska, Lotyška, Litvy a Estonska a zavedlo přísný zákaz vjezdu jakýmkoliv ruským autům na své území. Poláci tak reagují na vyjádření Evropské komise, která jen před pár dny vyjasnila pravidla ohledně zákazu dovozu automobilů a osobních věcí z Ruska.

Polský ministr vnitra Mariusz Kamiński uvedl, že dle vyjádření komise platí sankce zavedené Evropou vůči Rusku kvůli invazi na Ukrajinu i na provoz aut. Zákaz se tak týká všech aut s ruskou poznávací značkou, jejich řidiči by chtěli přes Polskou a další výše zmíněné země vstoupit na území Evropské unie.

Ministr vnitra uvedl, že zákaz se prozatím týkal jen kamionů, ale v současné době byl rozšířen tak, aby se už žádný ruský automobil do Polska nedostal. Dle agentury Reuters ministr uvedl, že tento krok je jen dalším prvkem sankcí proti Rusku a reakcí Polska na brutální válku proti Ukrajině. Je přitom jedno, zda jde o auta soukromá nebo firemní. Zákaz platí pro všechny. A nezáleží přitom na tom, jestli je majitel auta Rus nebo občan jiné země.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Polsko zakázalo vjezd na své území všem ruským autům. Obdobně postupují i další evropské státy”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru