Víte, že si neberu servítky, když jde o řidiče kamionů, kteří jsou schopni na našich silnicích předvádět velká zvěrstva. Ovšem tentokrát všem řidičům nákladních aut, která jsou zachycena v přiloženém videu, skládám poklonu. A to nejen za pohotovou reakci při vytváření záchranné uličky v koloně, ale také za velmi trefné komentáře ve vysílačce.

Jde o to, že na záznamu uvidíte pomalu jedoucí kolonu, která se chvílemi i zastavuje. Všichni řidiči, a z toho mám upřímnou radost, celkem rychle vytvářejí bezpečnostní uličku pro záchranáře. A to naprosto ukázkově. Řidiči v levém pruhu najíždí blíže ke svodidlům a řidiči v pravém zase směrem do odstavného pruhu tak, aby uprostřed bylo dost místa pro hasiče, záchranku nebo policii. Je skvělé vidět, že se to řidiči i na našich silnicích už učí a začíná to fungovat.

Ale zůstaňme u policie. Ve videu jsou totiž vidět dva příslušníci v neoznačené Octavii, kteří projeli kolem jednoho z kamionů. Před ním pak zastavili a dost neurvale na jeho řidiče začali křičet. Chvíli nebylo patrné, o co jde, ale pak jim začalo být rozumět. Pánové měli problém s tím, že kamiony tvoří bezpečnostní uličku podle zákona, tedy najetím do odstavného pruhu. Dost hulvátsky na řidiče kamionu křičeli, navíc mu tykali, aby vypadl z odstavného pruhu s tím, že tam nemá co dělat. Řidič se jim to marně pokusil vysvětlit. Byl bez šance.

Tady je špatně úplně všechno. Hulváti, kteří mají pocit, že v uniformě se mohou chovat jako pitomci, nemají u policie co dělat. Všichni řidiči ve videu udělali přesně to, co měli. A správně. Naopak, chování těch, kteří mají za každých okolností jít příkladem, je příšerné. Jak ale poznamenal kolega, tohle je bohužel obraz naší společnosti. Smutný obraz…

Respektuji práci všech záchranných složek. To co ale předvedla policie na videu, to je neskutečný. Tyhle lidi nemají u policie co dělat. Nicméně názor si udělejte sami.Omluvte kvalitu videa, nicméně jde hlavně o zvuk. Autor: Pavel Cakl

Zveřejnil(a) -> Hasiči <- pro někoho obyčejné slovo, pro nás Rodina dne Čtvrtek 25. dubna 2019