Tohle není hezká podívaná, ale bohužel se asi v tomto případě nedalo asi dělat nic moc jiného. V Kalifornii, ostatně jako v celé Americe, mají po ulicích spoustu hasičských vodních hydrantů. Určitě jste je viděli v nějakém hollywoodském filmu nebo ve videoklipu, kde z nich většinou teče spousty vody a děti nebo sexy holky si v ní užívají.

Ovšem standardně slouží hasičům pro přívod vody v případě zásahu. A pokud kolem takového hydrantu parkují auta, může to být problém. Na Twitteru se objevily fotky z jednoho takového zásahu, kdy hasičům u hydrantu auto překáželo. Protože potřebovali hasit rychle, neměli moc prostor pro to, aby ho nechali odtáhnout. Nezbylo jim tedy nic jiného než mu rozbít okna a skrz ně hadici s vodou protáhnout.

Jakmile ale tyto fotografie dali na Twitter, strhla se neuvěřitelná lavina naštvaných příspěvků od lidí, kteří jim tvrdili, že měli hadici táhnout přes auto nebo kolem něj. Že zcela zbytečně rozbili auto a někteří dokonce tvrdili, že by jim měla být hanba. Hasiči ale rychle přispěchali s vysvětlením. Hadice, obzvlášť u hydrantu, musí být rovně. Není možné ji táhnout přes auto nebo kolem něj, protože by pak mohl být problém se správným tlakem vody.

Dodali, že jejich prací není zbytečně dělat škody na majetku lidí, ale naopak se starat o to, aby takový majetek požár nezničil více než je nutné. Navíc, vzhledem k tlaku vody a následně hmotnosti hadice by v případě, že by vedla přes střechu, mohla auto poničit víc než když hasicí sbor rozbil dvě okénka.