Policisté v Americe vědí, že do terénu je potřeba pořádné auto

Autor: Anina Russová - 24. 7. 2017


Naši příslušníci jezdí v lecčems. V jejich vozovém parku najdeme škodovky, Hyundai, ale také BMW nebo Audi. Ale protože i oni musí čas od času do terénu, dostala sem jim do rukou i auta, která se dají označit jako SUV. Nejsou asi špatná, ale ve srovnání s tím, s čím jezdí američtí policisté, jsou tahle SUV tak trochu k smíchu.

V Americe totiž dostali fantastický Ford F-150 upravený speciálně pro policejní účely a k tomu tak i pojmenovaný. Ford F-150 Police Responder je vozem modelového roku 2018, který má pod kapotou motor V6 EcoBoost o objemu 3,5 litru naladěný na výkon 375 koní a na točivý moment 636 Nm. Tohle všechno posílá na všechna kola desetistupňová automatická převodovka.

Ford ale připravil i speciální policejní vybavení. To znamená, že vůz má ostřejší brzdy, výkonnější alternátor, upravenou přední nápravu, speciální ochranné prvky podvozku a tažné zařízení, které zvládne až 3 175 kg. Interiér je možná trochu strohý, ale svou funkci plní na výbornou. Je snadno udržovatelný, a hlavně nabídne přední sedadla, která se nedají propíchnout.

No, je možná dobře, že takovou speciální výbavu naši příslušníci nepotřebují…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru