Policisté, strážníci a celníci zorganizovali velkou dopravní akci na pražské Jižní spojce. Na pokutách vybrali majlant

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 30. 10. 2023


Policejní dopravní akce nejsou nic nového a řidiči už je moc dobře znají. Ne tak často se ale kvůli kontrolám spojí jak policisté, tak městští strážníci a celní správa. Přesně to se ale stalo v noci z pátku na sobotu na pražské Jižní spojce.

A stejně, jako v rámci jiných podobných akcí, i během této policisté řešili stovky přestupků, typicky jízdu pod vlivem alkoholu. Celkem policisté zkontrolovali 1434 osob, z toho bylo 457 cizinců. Z celkového počtu kontrolovaných bylo potřeba řešit 210 přestupků. Z toho 175 bylo vyřešeno pokutou na místě, ostatní byly předány do správního řízení. Na pokutách jen během těch několika málo hodiny, kdy dopravně bezpečnostní akce probíhala, policisté vybrali 104 400 Kč. Ale to byl jen začátek

Vzhledem k tomu, že na místě byla i celní správa, byli řidiči kontrolováni, zda nedluží na pokutách či jiných povinných platbách. A ukázalo se, že takových řidičů padlo do sítě celníků poměrně dost, protože přímo na místě dlužníci doplatili celkem 350 000 Kč. Jeden z řidičů nemohl na místě zaplatit a byly mu proto zabaveny registrační značky. Krom toho policisté řešili sedm opilých řidičů, tří řidiče pod vlivem drog a jednoho, který seděl za volantem, ačkoliv má zákaz řízení. Rekordmanem večera pak byl řidič, který při kontrole nadýchal 1,49 promile. Tomu kromě ztráty řidičáku, trestných bodů a pokuty hrozí i obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Štítky: , , , , , , ,

2 názory na “Policisté, strážníci a celníci zorganizovali velkou dopravní akci na pražské Jižní spojce. Na pokutách vybrali majlant”

  1. Vladimír Pilát

    Policisté, měšťáci a celníci společným úsilím umožnili kompletněji nahlédnout do české reality na silnicích. Každá složka přispěla svou odborností. Důležitá jistě byla i vzájemná koordinace. Výsledky se dostavily. A to se nekontroloval tech. stav vozidel. Postižení řidiči to jistě vyhodnotí jako buzeraci. Přinejmenším to však byla velice efektivní praktická ukázka vymahatelnosti práva. Mnohé zarazí přítomnost celní správy. Ale právě celní správa, jako ozbrojený sbor, vybavený specifickými kompetencemi je dle mého názoru orgán, který např. v oblasti vymáhání dluhů a pohledávek by mohl výhledově převzít exekuční praxi a zcela vymýtit mnohdy nechutné exekutorské praktiky, na hraně, či za hranou zákona.

  2. Vilém Jaroslav

    Pořádání takovýchto akcí by zcela jistě přispělo ke snížení zadluženosti státu než pochybný balíček fialového hnusu !!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru