Policisté si posvítili na tuningový sraz. Rozdali pokuty za několik desítek tisíc korun

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  19. 9. 2022


Jakkoliv se počasí přehouplo do podzimního rázu, neznamená to, že by milovníci tuningu uklidili svá auta do garáží. Právě naopak. V sobotu 17. září uspořádali v Hradci králové sraz asi 70 upravených aut, na který si důkladně posvítila tamní policie. Ta se zaměřila jak na bezpečnost a plynulost provozu, tak také na technický stav jednotlivých aut.

Sraz monitorovaly dvě desítky policistů, kteří se kromě výše zmíněného věnovali i dodržování rychlosti, a to nejen ve městě, ale i na příjezdech do něj. Zaměřili se i na drogy a alkohol za volantem, nesprávný způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů, ale samozřejmě i na používání mobilu za volantem.

Přečtěte si také:  Policisté přijeli na tuningový sraz. U 160 zkontrolovaných aut zjistili 47 přestupků

Celkem bylo zkontrolováno 150 aut. Policisté nakonec řešili 38 různých přestupků. Tři z nich byly předány do správního řízení, zbylých 35 řidičských prohřešků policisté vyřešili na místě pokutou. Celkem pak vybrali asi 30 000 Kč. Nejčastějším přestupkem bylo překročení rychlosti a špatný technický stav auta.

Policejní tisková mluvčí Lucie Konečná přítomnost policie na srazu vysvětlila takto: „Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.“

Štítky: , , , , , , , ,

1 názor na “Policisté si posvítili na tuningový sraz. Rozdali pokuty za několik desítek tisíc korun”

  1. Jiří Skok

    Na silnicích se neustále objevuje mnoho nezodpovědných řidičů.No toto.Toho bych se nenadál!!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *