Policisté si posvítili na tuningový sraz. Rozdali pokuty za několik desítek tisíc korun

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 9. 2022


Jakkoliv se počasí přehouplo do podzimního rázu, neznamená to, že by milovníci tuningu uklidili svá auta do garáží. Právě naopak. V sobotu 17. září uspořádali v Hradci králové sraz asi 70 upravených aut, na který si důkladně posvítila tamní policie. Ta se zaměřila jak na bezpečnost a plynulost provozu, tak také na technický stav jednotlivých aut.

Sraz monitorovaly dvě desítky policistů, kteří se kromě výše zmíněného věnovali i dodržování rychlosti, a to nejen ve městě, ale i na příjezdech do něj. Zaměřili se i na drogy a alkohol za volantem, nesprávný způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů, ale samozřejmě i na používání mobilu za volantem.

Celkem bylo zkontrolováno 150 aut. Policisté nakonec řešili 38 různých přestupků. Tři z nich byly předány do správního řízení, zbylých 35 řidičských prohřešků policisté vyřešili na místě pokutou. Celkem pak vybrali asi 30 000 Kč. Nejčastějším přestupkem bylo překročení rychlosti a špatný technický stav auta.

Policejní tisková mluvčí Lucie Konečná přítomnost policie na srazu vysvětlila takto: „Policisté se stále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky.“

Štítky: , , , , , , , ,

1 názor na “Policisté si posvítili na tuningový sraz. Rozdali pokuty za několik desítek tisíc korun”

  1. Na silnicích se neustále objevuje mnoho nezodpovědných řidičů.No toto.Toho bych se nenadál!!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru