Policisté pomocí dronů kontrolovali řidiče. Nejčastěji řešili nesprávné předjíždění

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 24. 2. 2023


Nesprávné předjíždění každoročně způsobí desítky vážných dopravních nehod. Pro policii ale není lehké se na něj zaměřit, proto do akce čím dál tím častěji povolává policejní drony.

Právě pomocí létajících dronů totiž mohou policisté z jednoho místa kontrolovat i delší silniční úseky. Řidiči o dronu navíc neví, takže se chovají, tak, jako kdyby žádná policie v dohledu nebyla. A to je právě problém, především pak při předjíždění. Pomocí dronů tak policisté kontrolují předjíždění na horizontech nebo v místech se zákazem předjíždění. Dohlížejí ale také na chování řidičů na železničních přejezdech nebo v křižovatkách.

Před nedávnem policisté létající kolegy využili při dopravně bezpečnostní akci na Vyškovsku. A jedním z nejzávažnějších přestupků, které museli řešit, bylo právě předjíždění. Konkrétně přes plnou čáru. Ukázalo se, že tento systém funguje a policisté jej proto budou do akce posílat častěji. Je také v plánu, že jakmile to umožní nastavení zákona, bude pomocí dronů kontrolován bezpečný rozestup jednotlivých vozidel.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Policisté pomocí dronů kontrolovali řidiče. Nejčastěji řešili nesprávné předjíždění”

  1. Jo pokud ale budou mezuláni se kochat a schválně pojedou pomalu tak je předjíždět budu a policajti se z Donem můžou klidně posrat l, protože pokutu zaplatím pouze v případě že jste zaplatí i ten co porušil paragraf zákona a jel bezdůvodně pomalou jízdou a spáchal také přestupek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru