policie-dron

Policisté na kontroly řidičů nasadili dron. Zaměřili se s ním zejména na nebezpečné předjíždění

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 1. 7. 2022


Jakkoliv policisté na své dopravně bezpečnostní akce pravidelně upozorňují a varují tak řidiče, aby si dávali dobrý pozor, je to marné. I přes všechna varování jsou během těchto akcí řešeny i stovky řidičům kteří porušili pravidla provozu a zákony. Nejinak tomu bylo na Vysočině, kde policisté pro monitoring nesprávného předjíždění nasadili i dron.

Policejní akce proběhla ve čtvrtek 30. června, kdy policisté z Vysočiny zkontrolovali 919 aut. Zjistili přitom 206 přestupků, 203 z nich bylo vyřešeno na místě. Zbylé tři pak předány do správního řízení. „Ve 32 případech jsme zjistili, že se řidiči plně nevěnovali řízení a drželi telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Ve 29 případech nebyli řidiči připoutání bezpečnostním pásem, v jednom případě nebylo dítě převážené ve vozidle umístěno v zádržném systému. V 15 případech policisté při kontrole zjistili nevyhovující technický stav vozidla. Sedm řidičů při silniční kontrole nepředložilo policistům doklad o pojištění odpovědnosti – zelenou (bílou) kartu,“ vysvětlila krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

Několik dalších řidičů jelo pod vlivem alkoholu, dva dokonce nadýchali více než jedno promile, což už není přestupek, ale trestný čin.

Dron hlídal předjíždění

Na silnici I/38 se policisté zaměřili na nesprávné a nebezpečné předjíždění. To má totiž až příliš často za následek vážné nehody, bohužel i s tragickými následky. „Policisté pomocí dronu zjistili 14 těchto přestupků, kdy řidiči předjížděli v místech, kde jim to zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje,“ popsala Dana Čírtková.