Minulý pátek spadla klec na zlodějskou partičku z Děčínska, která se v průběhu září na různých místech na Českolipsku vloupala do celkem 27 osobních vozidel. V 26 případech šlo o vozy Škoda Octavia, protože se pachatelé specializovali na její originální autorádia. Jednou se ale za tmy spletli a omylem se pokusili vloupat do Škody Rapid. Když to zjistili, ani do auta nevnikli. Majiteli však stejně způsobili desetitisícovou škodu na karoserii a na rozbitém skle.

Dopadnout je nakonec pomohla svědkyně, která nás v noci ze čtvrtka na pátek volala policii poté, co si všimla, že u jedné ze škodovek zaparkované na českolipském sídlišti postává podezřelý mladý muž. Zvládla ho policii i popsat. Policisté okamžitě vyrazili na místo a nedaleko parkoviště opravdu podezřelého objevili.

O tom, že mají před sebou toho „správného“ muže, svědčilo i to, že se po půlnoci procházel po sídlišti s pracovními rukavicemi na rukách a z kapsy mu navíc vyčuhoval šroubovák. No, vpravdě nenápadné. Po krátkém mlčení se k vloupání do aut nakonec přiznal.

Téhož dne nad ránem policisté navíc zadrželi i jeho tři komplice. Povedený čtyřlístek tvoří muži ve věku 31, 34, 36 a 41 let. Tři z nich už mají za sebou nějakou tu kriminální minulost. Majitelům vozidel způsobili škodu za 134 000 Kč. Ještě v závěru minulého týdne si všichni čtyři převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže. Odcizená autorádia bohužel stačili do svého zadržení rozprodat. 

Během září se čtyři muži z Děčínska vloupali na Českolipsku do 27 osobních vozidel. Zaměřili se na octavie, ze kterých…

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne Sobota 5. října 2019