policie-kontrola

Policisté budou dohlížet na konec prázdnin. Kontrolovat budou hlavně rychlost a alkohol

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 26. 8. 2022


Konec letních prázdnin se nezadržitelně blíží, a to znamená také zvýšený provoz na českých silnicích. Jako každoročně, tak i v letošním roce, se budou řidiči, motocyklisté, cyklisté a chodci setkávat mnohem častěji s policejními hlídkami, a to již v pátek a poté po celý nadcházející víkend.

Na zvýšený počet policejních hlídek je potřeba se připravit nejen například na dálnici D1, ale také silnicích nižších tříd. Policisté budou kontroly provádět nejen ve dne, ale také ve večerních a nočních hodinách. „Budeme kontrolovat, jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kontrolovat budeme i technický stav vozidel. Zaměříme se také na kontrolu, zdali jsou převážené děti ve vozidlech řádně upevněné v dětských autosedačkách a zda sami řidič a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

A dodala: „Řidiči by se měli vydávat na cesty při návratu do svých domovů hlavně řádně odpočatí, v dobré psychické náladě a pohodě. Zbytečná nervozita za volantem, spěch, nebezpečné předjíždění, rychlá jízda a v neposlední řadě také únava jsou prvotními příčinami zcela zbytečných dopravních nehod. Fatální následky může mít používání mobilního telefonu za volantem. Používání mobilního telefonu během jízdy je velmi častým přestupkem a viníkem mnoha dopravních nehod. Proto musí řidiči počítat při zjištění dopravního přestupku ze strany policistů s přísnými sankcemi.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru