Středočeská policie se zaměřila na rychlost. Během dvou dnů řešila více než 500 přestupků

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 23. 8. 2022


Začátek a konec prázdnin bývá pravidelně ve znamení zvýšeného počtu policejních kontrol. A letošní léto není výjimkou. Srpen se pomalu, ale jistě blíží ke konci, a i proto se středočeská policie vydala na silnice a zaměřila se na kontrolu dovolené rychlosti. A dle výsledků se rozhodně nenudili.

Akce probíhaly v pondělí 8. srpna a v pátek 12. srpna a jejím cílem bylo dle policie „ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na silnicích.“ Kromě rychlosti se policisté zaměřili také na dodržování ostatních pravidel provozu, tedy jízdu pod vlivem alkoholu a drog, kontrolu technického stavu vozidel nebo třeba používání mobilu za volantem.

Na silnicích bylo během obou dnů 293 policistů, kteří zkontrolovali 1866 vozidel a motocyklů. „Celkem zjistili 505 přestupků, kdy převážnou většinu z nich vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši 240 000 Kč. Celkem 206 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, 9 řidičů před jízdou požilo alkohol a 5 řidičů užilo jiné návykové látky. Policisté se setkali s 57 řidiči, kteří za jízdy nepoužili bezpečnostní pás,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Pavel Truxa.

Dodal také vysvětlení, ve kterém řekl: „Cílem dopravně bezpečnostních není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti a porušování dalších pravidel v silničním provozu přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a mnoho zmařených lidských životů, proto v nich budeme i nadále pokračovat.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru