Pražští policisté včera odpoledne pronásledovali ujíždějící vozidlo, jehož řidič měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky. Při pronásledování policisté použili služební zbraň a zastavovací pásy. Ujíždějící vozidlo se jim povedlo zastavit, přičemž jeho řidiči naboural do policejního vozu.

Včera před třináctou hodinou přijal operační důstojník oznámení, že se v Evropské ulici v Praze 6 pohybuje stříbrné vozidlo, které jede vysokou rychlostí a projíždí křižovatky na červenou. Za vozidlem se ihned vydaly nejbližší policejní hlídky. Ty auto uvedeného popisu i s řidičem vypátraly v ulici Milady Horákové v Praze 7, ale v momentě, kdy chtěli policisté vozidlo zastavit, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět.

Přečtěte si také:  Padající led z kamionu rozdrtil čelní okno dodávky a zranil jejího řidiče

Během pronásledování byla použita služební zbraň. Za Letenským tunelem policisté z pohotovostní motorizované jednotky použili také zastavovací pás, který ujíždějící řidič přejel levou stranou a propíchl si tím dvě pneumatiky na svém vozidle. Po několika metrech pak nezvládl řízení a naboural do služebního auta, v němž zranil jednoho z policistů.

Policisté u řidiče provedli test na drogy, který byl pozitivní na látky pervitin a kokain. Dvaapadesátiletý řidič byl na místě omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. V současné chvíli je řidič podezřelý ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Případem se v současné chvíli zabývají kriminalisté. Po vyhodnocení biologického materiálu může být muž podezřelý i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky.

Přečtěte si také:  Pozor na staré nezaplacené pokuty za dopravní přestupky. Celníci je mohou vymáhat i 20 let zpětně

Policisté žádají očité svědky, ale také účastníky silničního provozu, které tento řidič ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158.