Policie zjistila, že auta, která nakoupila, jí nevyhovují

Autor: Pavel Srp - 28. 1. 2016


Policie vyhlásila před nějakou dobou výběrové řízení na nákup terénních vozů. To proběhlo, vítěz byl vybrán, auta nakoupena a předána, ale po několika týdnech provozu se zjistilo, že nakoupené vozy nevyhovují. S takovou informací přišel včera zpravodajský server aktuálně.cz.

Podle informací se policejní vozy Hyundai ix35 v terénu neosvědčily. Policisté to zjistili, když s vozy vyrazili na maďarsko-slovinské hranice, aby tamějším policistům pomáhali strážit hranice a omezit příchod uprchlíků do Evropy. Vozy mají nízkou světlou výšku a drhnou podvozkem o zem a trpí na výraznější opotřebovávání některých součástek. Policejní prezident Tomáš Tuhý podle serveru aktuálně.cz vzniklou situaci komentuje slovy: „V době, kdy jsme do Maďarska naše policisty vysílali, se vozy Hyundai jevily jako nejlepší, i když jsme si uvědomovali, ze nejsou pro daný terén ideální,“ a dále dodává: „Ale nebyla to chyba automobilky. Dodala nám vozy s parametry, které jsme chtěli. Tedy auta určená především pro pomoc při živelních katastrofách a do lehce dostupného terénu.“

Výsledkem tak je to, že koncem loňského roku policie nakoupila pět nových terénních vozů Toyota Land Cruiser, za které utratila 7 milionů Kč, která doplnila nedávno pořízené Volkswageny Amarok.

hyundai-ix35-policie-01

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek