Policie v Kanadě se s účastmíky nelegálního závodu vůbec nepárala – video

Autor: Anina Russová - 5. 4. 2017


Jednoho hezkého odpoledne dostala kanadská policie v Ontariu hlášení, že se po silnicích pohybuje velké množství zjevně závodících aut. Protože místní policisté nelení, okamžitě vyrazili do ulic, kde zhruba padesátku aut zastavili a 12 jich rovnou zabavili.

Dotyčné řidiče obvinili z nebezpečné jízdy, která ohrožovala okolí. Tihle řidiči se účastnili nelegálního závodu jménem North Face Rallye. Těm účastníkům, kterým policie auta zabavila, hrozí odebrání řidičského průkazu minimálně na týden a navíc je nemine pokuta minimálně dva tisíce dolarů, tedy asi 38 tisíc korun. Mezi auty, která se závodu účastnila, nechyběly značky jako Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini nebo Porsche. Až potud klasická zpráva z jednoho z mnoha podobných „závodů“. Ptáte se ale proč ty uvozovky?

Protože to má celé háček. Policie reagovala na volání několika běžných řidičů. Nikoho z účastníků nechytila při nezákonné činnosti, při nebezpečné nebo třeba jen rychlé jízdě. Policejní mluvčí prohlásil, že podle svědků jeli někteří až 150 km/h a takzvaně „házeli myšky“. Jenomže to nejspíš nikde není zaznamenáno a ani policie sama žádné důkazy v ruce nemá.

Podle přiloženého videa to vypadá, že se potkala parta bohatých milovníků skvělých aut, která sice možná nejela úplně předpisově, ale také mohla prostě jen svou přítomností štvát ty, kteří jeli třeba autobusem. Upřímně, vůbec bychom se tomu nedivili.

Policie v tuto chvíli prý prosí veřejnost, aby jim poskytla obrazový materiál. Pokud tedy vůbec nějaký existuje. Jak to celé nakonec dopadne, to je ještě ve hvězdách.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru