paul-WALKER-nehoda

30. listopadu celý svět obletěla zpráva, že tragicky zahynul známý herec Paul Walker společně se svým přítelem, závodním jezdcem Rogerem Rodasem, hodně lidem to vehnalo slzy do očí. Nechme dnes stranou všechny spanilé jízdy a další projevy soustrasti. Vyšetřovatelé již šetření této ošklivé nehody uzavřeli.

Součástí šetření bylo také zjišťování, zda se na nehodě nějakým způsobem nepodílela technická závada, překážka na silnici nebo zda šlo jen o vysokou rychlost. Vyšetřovatelé nakonec jakékoliv překážky či poškození vozu vyloučili. Jediné, co jsou schopni potvrdit je to, že vůz jel opravdu vysokou rychlostí a vylétl ze zatáčky. Čeká se na to, až příští měsíc do dorazí Los Angeles speciální tým přímo z automobilky Porsche, který zjistí jak je možné, že auto tak rychle vybuchlo a během pár vteřin shořelo na uhel.

I když byl Roger Rodas, jenž auto v době nehody řídil, vynikajícím závodním jezdcem, byl to také jen člověk. Je důležité si uvědomit, že můžete být sebelepšími řidiči, ale opravdu stačí jediný zlomek sekundy a problém je na světě. Za dveřmi jsou svátky klidu a míru, dávejme na sebe tedy pozor.