Práce policie není jen o dohledu nad řidiči, ale také o výjezdech do terénu. A to jak v Česku, tak v rámci zahraničních misí. Proto potřebuje pořádná auta. A právě taková převzala v úterý 30. listopadu.

Šlo o první část 30kusové flotily modelů Land Rover Defender 110 od prodejce Dajbych. Většina vozů bude využívána na zahraničních misích, a to nejen při plnění úkolů v rámci ochrany vnějších hranic EU, nicméně část z nich bude plnit úkoly i v České republice. „Obdobná terénní vozidla považujeme za nezbytnou součást výbavy Policie ČR, protože dle policisté, kteří v těžko přístupných a náročných terénech plní své úkoly, musí mít k dispozici patřičné vybavení. Disponovat vozidly, díky nimž můžeme operovat jednak v horských a podhorských oblastech, ale také která můžeme bez obav vysílat do zahraničních misí, je pro nás naprostý základ,“ uvedl vedoucí tiskového oddělení PČR plk. PhDr. Ondřej Moravčík

Přečtěte si také:  Začínáte s jízdou v terénu? Poradíme, jaké jsou druhy pohonu všech kol a elektroničtí pomocníci

U policie není Defender žádným nováčkem

Defendery jsou zavedenými automobilovými partnery policejních složek po celém světě. Tyto konkrétní kusy jsou upraveny a vybaveny veškerým potřebným příslušenstvím, které policisté mohou potřebovat.

Pohání je třílitrový naftový šestiválec o výkonu 300 koní a s točivým momentem 650 Nm. V terénu se rozhodně neztratí třeba díky velkým nájezdovým úhlům (37,5° / 28° / 40°), světlé výšce až 291 mm, brodivosti 90 cm či systému Terrain response včetně redukční převodovky a uzávěrek mezinápravového a zadního diferenciálu.

U předaných vozů se jedná o základní výbavový stupeň S doplněný o prvky důležité pro praktické využití v policejním nasazení. Čtyři vozidla jsou v černé barvě s menšími úpravami pro terén, zbytek v matné barvě NATO Green s offroad výbavou.

Přečtěte si také:  Land Rover Defender V8 Bond Edition je 300kusová limitovaná edice inspirovaná filmem „No Time To Die“

Ve výbavě všech vozidel pak nechybí například výstražné zvukové a rozhlasové zařízení, naviják a vyprošťovací zařízení, kamery, hasicí přístroj, tažné zařízení nebo třeba kladívko s řezákem na pásy.

Přidat komentář