Moravskoslezští policisté spolu s dalšími partnery slavnostně zahájili jedinečnou výstavu „Crash!!!“ Projekt „CRASH!!!“ byl vytvořen za výrazné finanční podpory Moravskoslezského kraje a za spolupráce Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích. Samotná myšlenka vznikla již před několika lety, kdy se policie zamýšlela nad tím, jak předejít zbytečným ztrátám na životech, a to především mladých řidičů, chodců a cyklistů.

Cílem výstavy je preventivně působit na všechny účastníky silničního provozu, aby pochopili, že unáhlené jednání na cestách má svá rizika, kterým lze však vlastním přičiněním předejít, a odvrátit mnohdy fatální následky. 

Výstava byla koncipována tak, aby byla zajímavá a poučná zejména pro mladou generaci, určená je však pro celé rodiny a návštěvníky všech věkových kategorií, včetně menších dětí. Kdo jiný, než odpovědný rodič, by měl dítě seznámit s tak vážným tématem, jakým je dopravní bezpečnost. 

Celá expozice bude k vidění v prostorách Velkého světa techniky v Ostravě až do února příštího roku, kde se mohou návštěvníci setkat s ne zrovna příjemnými situacemi, které však vznikají bezprostředně po dopravních nehodách. Tato výstava by měla účastníky silničního provozu přimět přemýšlet nad hazardováním se svými vlastními životy.

Samotná výstava nabízí návštěvníkům simulace různých situací, ve kterých si například uvědomí důležitost reflexních prvků, které jim mohou zachránit nejen zdraví, ale ve většině případů i život. Setkají se nejen se simulací dopravní nehody motorkáře, který díky nezvládnutí řízení vyjel ve vysoké rychlosti ze silnice a narazil do stromu, ale také s nehodu mladých lidí, kteří usedli do vozidla k podnapilému řidiči.