slingshot

Polaris Slingshot je tříkolka kterou si budete pravděpodobně pamatovat jako driftovací náčiní Tannera Fousta. Tenhle stroj je ale úplně někde jinde. Ve standardním provedení má slušných 173 koní, driftovací verze dokonce celých 400, nicméně tento upravený kus nabídne neskutečných 750 koní!

V tuto chvíli je důležité si uvědomit, že všechen ten brutální výkon je směřován na jedno zadní kolo o šířce menšího parního válce a ke všemu musí rozpohybovat pouhých 796 kilogramů. Upřímně si moc nedokážeme představit, jak tohle monstrum bude fungovat v praxi. Je poměrně pochopitelné, že takový výkon se nesnažil nikdo dolovat z původního čtyřválce o objemu 2,4 litru. Společnost Alpha Powersport, která za touto úpravu stojí, šla cestou swapu a do rámové konstrukce se jim podařilo vměstnat notoricky známý americký osmiválec LS3 o objemu 6,2 litru. Díky dodatečné instalaci obřího turbodmychadla se tak podařilo dostat na výkon 750 koní.

Spolu se čtyřválcem letěla do kouta také manuální pětistupňová převodovka a místo ní se zde usadil automat od GM. Výrazně byla zredukována také karoserie, která dostala zajímavý barevný airbrush. Chlapíci z Alpha Powersport se stihli také pochlubit, že již na toto monstrum registrují několik objednávek. A jako třešnička na dortu se objevila zpráva a první fotografie přestavby, která původní tříkolovou koncepci mění na klasická čtyři kola s pořádným samosvorem na zadní nápravě. A to je řešení, které začne dávat velký smysl. My se můžeme těšit, jaké zběsilosti si pro nás tihle blázni ještě připraví.