Podle některých si Hammond za nehodu může sám

Autor: Anina Russová - 19. 6. 2017


Vypadá to, že nehoda Richarda Hammonda rozvířila velké debaty a emoce. Navíc právě kvůli této nehodě mají teď plné ruce práce Clarkson s Mayem, kteří musí natáčet i za Hammonda. Ten už byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení, ale řídit zatím nemůže.

O nehodu slavného moderátora se již zajímá FIA, ale vyjádřili se k ní i jiní. Konkrétně třeba Marcel Steiner, který závod, při kterém se nehoda stala, vyhrál. Podle něj se Hammond choval jako televizní primadona a do depa přišel jen chvilku před startem. Ačkoliv je pravdou, že nebyl oficiálně přihlášen k závodu, jeden by prý od něj čekal alespoň trochu profesionální chování. Závodní jezdci si totiž většinou den před závodem trať projdou nebo projedou na kole, podrobně ji studují a vyhodnocují případná rizika. Dělají to hlavně proto, aby si byli jisti, že je nic zbytečného nepřekvapí. A to to Richard neudělal.

K nehodě se vyjádřil i šéf švýcarské federace automobilového sportu Patrick Falk. Podle něj nebylo správné, že Hammondův vůz nebyl pro komisaře k dispozici. Kdyby byl býval nechal auto prohlédnout, možná by se přišlo na závadu, o které se v souvislosti s možnou příčinou havárie také hodně mluví. Nic nebylo potvrzeno, ale je možné, že auto nebylo zcela v pořádku.

Své k tomu prozradil o šéf a zakladatel automobilky Rimas, Mate Rimac. Podle dat přímo z telemetrie vozu letěl vůz 300 metrů a pak se o dalších 100 výškových metrů skutálel. Ještě než finálně dopadl a shořel, dopadl na silnici o 10 metrů níže.

Ať je to jakkoliv, důležité nakonec je, že Hammond vyvázl jen s poraněným kolenem.

 

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru