Předem asi musíme varovat slabší povahy, že následující fotografie nejsou moc hezká podívaná. Ale bohužel i tohle patří do našeho každodenního života řidičů. Vážná nehoda dvou BMW se stala na dálnici mezi Bruselem a Antverpami. Honilo se tu totiž BMW i8 a 1M Coupé, tedy dvě skvělá a zatraceně rychlá auta, která milujeme.

Zprvu zábavná honička ale měla opravdu smutnou dohru. Podle dostupných informací se obě auta ve vysoké rychlosti střetla. 1M Coupé to odneslo jen potlučenou karoserií, ale i8 náraz odmrštil do sloupu veřejného osvětlení, který se postaral o katastrofu. Plug-in hybridní BMW i8 náraz do lampy roztrhl na tři velké a několik malých kusů. Bohužel spolujezdec zemřel na místě a řidič – podle dostupných informací syn Pascala Feryna, belgického podnikatele a závodníka Rallye Dakar – svým zraněním podlehl později v nemocnici.

V případě této nehody tak není tím hlavním viníkem ani tak vysoká rychlost, jako spíše náraz do pevné překážky. Ten sice může být fatální i v nízké rychlosti, ale svou roli možná hrál i fakt, že BMW i8 je z velké části vyrobené z karbonu. Ten je sice extrémně pevný a prakticky nezničitelný, ale jen za určitých podmínek a okolností. Pokud ty nejsou dodrženy, je velice křehký, což dokazují i následující fotografie.

Je to hodně smutný pohled, tak si raději nechme závodění na okruhy. Co vy na to?