dacia new york

Po skoro prázdném New Yorku se projížděl se starou Dacií

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: autoevolution.com - Foto: faecbook.com - 15. 4. 2020


V rámci běžného stavu je New York přeplněný k prasknutí – lidmi i auty. Nikoliv však v těchto dnech, kdy i tam naplno propukla koronavirová pandemie. Lidé jsou doma, zbytečně nevycházejí, ale ani nevyjíždějí. A toho využil i Eduard Palaghita, majitel staré Dacie, který ji vzal na projížďku.

Eduard Palaghita je rozený Rumun, který se přestěhoval do Ameriky a vzal si s sebou i svoji Dacii 1300. Na tamních silnicích to je nevídaný úkaz. Auto, které se tam nikdy neprodávalo a zná ho tam opravdu jen málokdo.

Město je prázdné, prakticky v něm dnes nejsou ani žádné dopravní zácpy, což je ideální situace pro pořízení skvělých fotek na jinak velmi exponovaných místech. Auto, prázdné ulice a typická newyorská zákoutí. A na zadním sedadle dacie také sibiřský husky. Fotky zveřejnil Eduard na svém facebooku.

Přečtěte si také:  Ženevský autosalon se vrací. Po kovidové pauze bude obnoven příští rok

Pokud si nevzpomínáte, co byla Dacia 1300 zač, pak vám to trochu osvěžíme. Šlo o licenčně vyráběný automobil, který konstrukčně i vzhledově vycházel ze sedanu Renault 12. V rumunské automobilce ho vyráběli mezi lety 1969 až 1983 jako sedan i praktičtější kombi.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek