bentley-bentayga-plug-in-hybrid

Plug-in hybridní Bentley Bentayga je ve finální fázi testování, zavítalo i na Nürburgring

Autor: Pavel Srp - 7. 11. 2017


To, že dostane velké SUV Bentley Bentayga hybridní pohon, se vědělo již od začátku, nyní se ale takové auto ladí ve finální fázi testování. V rámci té zavítalo i na německý závodní okruh Nürburgring.

Bentley Bentayga bude vůbec prvním elektrifikovaným modelem v historii značky, rozdíly na karoserii ale abychom snad hledali lupou. Designově se od benzinových a naftových verzí prakticky neliší. Také v interiéru přibylo pouze několik tlačítek, které mohou přepínat pohony od hybridního, přes čistě elektrický.

Tajemstvím zůstává technika, očekává se, že dostane pohonné ústrojí z Porsche, ovšem otázkou je, z jakého modelu. Variant je vlastně několik. První možností je použití hybridního systému z modelu Cayenne nebo z modelu Panamera 4 E-Hybrid, mnohem zajímavější by bylo použití hybridního ústrojí z Panamery Turbo S E-Hybrid. To znamená varianty od 306 kW/416 koní a 590 Nm točivého momentu až po 500 kW/680 koní a 850 Nm točivého momentu.

V každém případě půjde o kombinaco benzinového motoru – buď V6 nebo V8 – s elektromotorem. Elektrická energie se bude ukládat do kapalinou chlazených lithium-iontových baterií, které jsou uschovány pod podlahou. Díky možnosti externího dobíjení se očekává dojezd na hranici 50 km.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru