Bentley Bentayga Hybrid představuje první krok značky směrem ke kompletní elektrifikaci a díky své výjimečné konstrukci kombinuje klidnou a tichou jízdu s vytříbeným komfortem a suverénními výkony.

Nový hybridní model s možností vnějšího nabíjení (tzv. plug-in hybrid) nabízí to nejlepší z obou světů díky kombinaci vyspělého elektromotoru s novou generací výkonného a hospodárného zážehového motoru V6. Hybridní verze nejluxusnějšího SUV na světě bude historicky nejhospodárnějším modelem Bentley s emisemi CO2 pouhých 75 g/km (kombinovaný cyklus EU).

Bentayga Hybrid je po všech stránkách skutečný Bentley. Svým cestujícím poskytuje mimořádnou kultivovanost, suverénní výkony a dokonale tichý interiér v jedinečném stylu, jímž je luxusní britská značka proslulá. Tento model reprezentuje budoucnost luxusní mobility. Je oázou ticha a klidu ve městě i za jeho hranicemi.

Adrian Hallmark, nový předseda představenstva společnosti Bentley Motors, řekl: „Bentayga Hybrid je naším prvním krokem na cestě k elektrifikaci a kombinuje tradiční hodnoty značky Bentley s nejmodernější technikou. Zákazníkům poskytuje to nejlepší z obou světů – podmanivé, nenucené výkony mimo město a tichou jízdu bez emisí ve městě, jejíž význam vzhledem k neustále přísnější legislativě po celém světě neustále poroste.“

„Bentayga Hybrid je v souladu s tradicemi značky Bentley průkopníkem nového automobilového segmentu – luxusního hybridního automobilu – a vysílá značku Bentley na cestu směrem k trvale udržitelné elektrifikované budoucnosti,“ dodává Hallmark.

Model Bentayga Hybrid bude možné objednávat na vybraných trzích od druhé poloviny roku 2018.

Inteligentní vyspělá technika pro mimořádné zážitky z jízdy

Srdcem modelu Bentayga Hybrid jsou dva zdroje hnací síly – velmi účinný elektromotor a nový zážehový motor V6 3,0 litru přeplňovaný turbodmychadlem. Elektromotor slouží nejen k pohonu, ale pracuje také jako generátor. Výsledkem je plynulá jízda se zárukou maximálního dojezdu s čistě elektrickým pohonem.

Hybrid rozšiřuje stávající luxusní modelovou řadu Bentayga o novou dimenzi. Disponuje všestranností variant, poháněných motory W12, V8 Diesel a V8, i stejným trvalým pohonem všech kol pro maximální trakci a čtyřmi silničními režimy – Sport, Bentley, Comfort a Custom.

Tlačítko automatického systému start-stop je nahrazeno ovládacím prvkem pro tři elektrické režimy – EV Drive, Hybrid Mode a Hold Mode. Řidič může jejich prostřednictvím určovat strategii využívání elektrické energie z akumulátorů během jízdy.

Řidič modelu Bentayga Hybrid musí vzhledem k novým jízdním funkcím dostávat nové a odlišné informace. Proto byl displej informačního a zábavního systému a informační panel řidiče přepracován, aby zahrnoval informace o elektrickém a hybridním pohonu. Nové zobrazovací rozhraní poskytuje podrobné údaje o provozních vlastnostech, spotřebě paliva a využívání zdrojů energie.

Tradiční otáčkoměr je nahrazen ukazatelem, který informuje buď o tom, že je vůz provozován s čistě elektrickým pohonem (EV Drive), nebo o otáčkách motoru při spuštěném spalovacím motoru. Ukazatel stavu nabití akumulátorů nahrazuje teploměr chladicí kapaliny.

Displej informačního a zábavního systému může zobrazovat toky energií v každém ze tří elektrických režimů. Řidič tak může sledovat, zda je vozidlo poháněno energií z akumulátorů, nebo spalovacím motorem – nebo zda energie proudí zpět do akumulátorů.

Vozidlo využívá pro maximální hospodárnost každé jízdy informace satelitního navigačního systému k výpočtu nejlepšího způsobu využívání elektromotoru a spalovacího motoru. Po zadání cíle do navigačního systému dochází k automatické aktivaci nejvhodnějšího režimu E Mode pro každý úsek trasy. Řídicí jednotka přitom neustále vypočítává nejefektivnější využití energie uložené v akumulátorech a řídí nabíjení akumulátorů, aby bylo možné elektrickou energii využívat na úsecích trasy, kde to bude nejprospěšnější – například po příjezdu do města. Systém rozvrhne využívání elektrické energie tak, aby byl stav nabití nulový v okamžiku, kdy vůz dojede do svého cíle. Tím se maximalizuje celková hospodárnost.

Nabídku služeb Connected Car „MyBentley3“ rozšíří řada funkcí, specifických pro verzi Hybrid, včetně dálkového nabíjení akumulátorů, dálkového vyhřívání a ochlazování interiéru a zprávy o stavu vozidla prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.

Přečtěte si také:  Test Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid (2021)

Prioritou značky Bentley bylo zajistit co nejsnadnější nabíjení, aby užívání modelu Bentayga Hybrid bylo stejně snadné jako provoz konvenčního vozu. Stav nabití a naprogramování nabíjení lze sledovat na displeji MMI i na chytrém telefonu uživatele prostřednictvím aplikace. Nabíjení se ovládá dálkově chytrým telefonem nebo osobně prostřednictvím palubního nabíjecího systému.

Mezi další jedinečné funkce patří vyhledávač nabíjecích stanic. Tato aplikace zobrazí seznam blízkých nebo relevantních nabíjecích stanic (na základě uživatelem zadaných vyhledávacích kritérií) a uživatel má možnost vložit je jako cíl do navigačního systému vozidla. Funkce „My Cabin Comfort“ umožňuje nastavit vozidlo tak, aby se jeho interiér sám vyhřál (nebo ochladil) na optimální teplotu, a cestující tak mohli nastoupit do příjemného prostředí.

Zásuvka pro nabíjení je u modelu Bentayga Hybrid umístěna na opačné straně než hrdlo palivové nádrže. Vozidlo lze připojit k domácí elektrické zásuvce nebo k veřejné nabíjecí stanici. Do zadní schránky v zavazadlovém prostoru lze uložit dvě speciální tašky s kabely, nezbytnými k příslušnému připojení vozidla k elektrické síti.

Kompletní nabití akumulátoru z domácí zásuvky trvá 7,5 hodiny. Vozidlo má s touto zásobou elektrické energie pozoruhodný dojezd více než 50 km. Zákazníci s průmyslovou zásuvkou mohou zkrátit dobu nabíjení na pouhých 2,5 hodiny.

Nadčasová nástěnná nabíječka Bentley by Starck Power Dock

Bentley navázal spolupráci s renomovaným designérem Philippem Starckem a požádal ho o vytvoření konceptu velmi atraktivní nabíjecí jednotky s označením Power Dock, určené pro majitele modelu Bentayga Hybrid.

Prestižní zařízení se vyznačuje mimořádnou pozorností věnovanou detailům, která je typická pro značku Bentley i Starcka, a použitím trvale udržitelných a elegantních materiálů. Elegantní boční stěny jsou vyrobeny z kompozitu složeného z lisovaného ekologického lnu a biopryskyřice vytvrzené teplem, zatímco klenutá čelní část je tvořena tlakovým hliníkovým odlitkem.

Minimalistická a elegantní nabíjecí stanice Power Dock umožňuje uspořádané a bezpečné uložení kabelů v domácím prostředí. Kromě toho doplňuje proces nabíjení hybridního vozu o luxusní rozměr a plní roli funkčního uměleckého díla, které vylepší jakýkoli domov.

Elegantní Starckovo dílo – s povrchy příjemnými na dotek a přitažlivou estetikou – přiměje majitele modelu Bentayga Hybrid k tomu, aby vůz připojili k elektrické síti, kdykoli budou doma. Díky tomu bude každá jízda začínat s maximálním dojezdem v režimu čistě elektrického pohonu.

Přečtěte si také:  Ve znamení luxusu: Ikonické modely Bentley, které si zamilujete

Inovativní prvky výbavy a vyspělá technika

Bentayga Hybrid je inovativní a vyspělé SUV díky široké nabídce asistenčních systémů a informačních a zábavních funkcí, jejichž účelem je zvyšovat úroveň bezpečnosti, komfortu a praktičnosti.

Adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) a asistent pro jízdu v dopravní koloně Traffic Assist umožňují řidiči zachovávat nastavenou vzdálenost od vozidla vpředu. Předvídavý adaptivní tempomat ACC používá data navigačního systému, senzorů a kamer pro včasné rozpoznávání blížících se zatáček, hranic obcí a změn omezení rychlosti jízdy. Na základě toho může odpovídajícím způsobem upravit rychlost jízdy s cílem zvýšit jízdní komfort a hospodárnost.

Pro jízdu v městském prostředí nabízí Bentayga Hybrid velký počet asistentů. Tyto systémy – jako například asistent pro rozpoznávání dopravních značek, který detekuje rozmanité dopravní značky a zobrazuje tuto informaci řidiči; asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, který používá radarové senzory pro detekování vozidel přijíždějících ze stran při couvání z parkovacího místa; a prostorový kamerový systém Top View, který používá čtyři kamery pro zobrazování celkového pohledu na okolí vozidla – společně usnadňují řidiči řízení v každodenním provozu.

K dispozici je také parkovací asistent Park Assist, který detekuje vhodná parkovací místa (podélná i příčná) a následně zajistí autonomní řízení během parkovacího manévru, dokonce i v úzkých a nepřehledných prostorech.

Mezi další inovativní systémy patří systém nočního vidění Night Vision, který používá infračervenou techniku pro rozpoznávání potenciálních překážek před vozidlem, a průhledový displej HUD (Head-Up Display), který minimalizuje riziko rozptylování pozornosti řidiče a zvyšuje bezpečnost.

Informační a zábavní systém modelu Bentayga s 8“ dotykovým displejem se může pochlubit nejlepší navigační technikou ve své třídě, pevným diskem s kapacitou 60 GB a výběrem až 30 jazyků.

Cestující na sedadlech vzadu mohou používat zábavní systém Bentley Entertainment Tablet – odnímatelný 10,2“ tablet Android s 4G, WiFi a Bluetooth pro snadné, vysokorychlostní připojení k internetu uvnitř vozu.

Zákazníci mají pro model Bentayga Hybrid na výběr tři různé audiosystémy: Bentley Standard Audio, Bentley Signature Audio a Naim for Bentley Premium Audio. Poslední uvedený audiosystém je s 1950 W nejvýkonnější ve svém segmentu. Bezkonkurenční zvuk vytváří soustava 18 reproduktorů a speciálních výškových reproduktorů, zajišťující dokonalou reprodukci nejvyšších zvukových frekvencí.

Sošné tvary, ostré linie a elegantní provedení

Podběhy kol, blatníky a kapota modelu Bentayga Hybrid vytvářejí rovnováhu mezi sportovními vlastnostmi a charakterem SUV.

Extrémně ostrá charakteristická boční linie Bentley a svalnaté zadní blatníky, které jsou součástí největšího jednodílného hliníkového výlisku v automobilovém průmyslu, dodávají bočnímu profilu vizuální napětí. Charakteristické prvky značky Bentley, mezi něž patří například rozměrná maska chladiče s nezaměnitelnou mřížkou a ventilační otvory na bocích ve tvaru písmene B, dodávají modelu Bentayga moderní, dynamickou eleganci.

Rozdělené zadní světlomety zahrnují světelný grafický prvek ve tvaru písmene B, který propůjčuje modelu Bentayga okamžitě rozpoznatelný a okouzlující noční vzhled.

Nejhospodárnější model Bentley všech dob bude rozpoznatelný díky řadě elegantních vnějších stylistických prvků. Loga „Hybrid“ v odstínu mědi na spodních částech předních dveří a zadním výklopném víku – a měděná povrchová úprava středů kol a log Bentley – odkazují na výkonový potenciál nového poháněcího ústrojí značky Bentley. Kromě toho budou prahové lišty opatřeny nápisem „Hybrid“.

Přečtěte si také:  Na prodej je Škoda Favorit s šestiválcem. Prodejce za ni chce půl milionu

Nejušlechtilejší interiér na světě, vyráběný ručně v rodišti vozů Bentley

Cestující se po nastoupení do modelu Bentayga Hybrid ocitnou v nejušlechtilejším automobilovém interiéru na světě, jemuž dominuje řemeslně zpracované dřevo a kůže. Jeho precizní konstrukce se vyznačuje naprostou dokonalostí.

Pozornost věnovaná detailům, vyrobeným z kovu, dřeva a kůže, je ztělesněním moderního britského luxusu, a lze ji dosáhnout pouze díky výjimečné zručnosti zaměstnanců závodu v Crewe.

Interiér modelu Bentayga stanovuje nová měřítka z hlediska luxusu a preciznosti přepečlivými spárami mezi vytříbeným ozdobným obložením z ušlechtilého dřeva a kovovými prvky. Přístrojová deska je inspirována kultovním stylistickým motivem „křídla“ značky Bentley. Nádherně zpracované plochy ladně přecházejí z výplní dveří do horní části přístrojové desky, aby se následně svažovaly dolů a obklopovaly středovou konzolu.

Ručně vybraná ozdobná dřeva tvoří v interiéru čisté a elegantní plochy a každý z 15 dílů je vytvarován uměleckými řemeslníky značky Bentley ze sedmi různých dýh a opracován s charakteristickou pozorností, kterou Bentley věnuje detailům.

Přístrojovou desku, středovou konzolu a výplně dveří zdobí velmi lesklé a řemeslně vyrobené kovové prvky. Charakteristické vroubkování Bentley na voliči jízdních režimů, hlavici páky voliče převodovky, kultovních výdeších ventilační soustavy s motivem oka býka a dalších prvcích umocňuje atmosféru sofistikovanosti a zpříjemňuje hmatový vjem.

Luxusní sedadla vpředu, individuálně ručně vyráběná v Crewe, jsou vybavena elektrickým nastavováním polohy ve 22 směrech, včetně nastavitelných bočních polštářů sedáku a opěradel. Sedadla poskytují cestujícím vynikající oporu těla a komfort za všech podmínek. K hýčkání cestujících přispívá rovněž masážní systém s šesti programy, vyhřívání a odvětrávání.

Zákazníci mají na výběr čtyřmístný nebo pětimístný interiér. Všechna sedadla v modelu Bentayga, čalouněná kůží, jsou nabízena s kontrastním prošíváním a kosočtvercovým prošíváním v oblasti ramen a bočních polštářů. Tento detail připomíná styl ušlechtile střižené britské lovecké bundy.

Specialisté značky Bentley individuálně vybírají pouze nejkvalitnější kůže z býků, pocházejících výhradně z chladných evropských oblastí. Kůže jsou přírodně činěné a nejsou u nich nikdy používány potisky. Zákazníci mají na výběr 15 barev, tři dvoubarevné kombinace a jednu variantu s odstíny jedné barvy.

Čtyřmístné uspořádání je vrcholnou variantou z hlediska designu, komfortu a luxusu. Dvě samostatná sedadla vzadu jsou nastavitelná v 18 různých směrech a zahrnují funkce masáže a odvětrávání, jakož i opěrky nohy. Zadní konzola s dřevěným ozdobným obložením poskytuje rozšířenou funkčnost s držáky nápojů, velkorysými odkládacími plochami a vstupy USB s funkcí nabíjení.

Opulentní atmosféru završují zadní sedadla, která oddělují prostor pro cestující od zavazadlového prostoru. Také zadní sedadla mají charakteristické kosočtvercové prošívání a zahrnují otvor pro přepravu lyží. Díky tomu vznikl uzavřený prostor pro cestující vzadu, který stanovuje nová měřítka v segmentu SUV.

Panoramatické střešní okno v celé délce střechy je vybaveno zvukově izolačními vrstvami a vpouští dovnitř velké množství denního světla, které umocňuje ušlechtilost povrchových úprav a detailů.