DS_7_CROSSBACK_E-TENSE_4x4

Plug-in hybrid DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 startuje na českém trhu. Elektricky dojede až 58 km

Autor: Tisková zpráva - 30. 1. 2020


Jeho dobíjecí benzinové/elektrické hybridní hnací ústrojí nabízené společností DS dláždí cestu nové generaci technologií. Se svými třemi motory, benzínovým motorem s turbodmychadlem a dvěma elektrickými motory, které mají kombinovaný výkon 300 k, posouvá z hlediska technologie a dokonalosti vůz DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 francouzský automobilový průmysl o krok napřed.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 se pyšní výkonem 300 koní a pohonem všech čtyř kol s dojezdem až 58 km ve 100% elektrickém režimu, emisemi 31 g CO2c na kilometr a průměrnou spotřebou benzinu 1,3 litru na 100 km, podle nového schváleného cyklu WLTP.

Tato technologie vyvinutá ve Francii se stala součástí nejdokonalejšího SUV v daném segmentu. Motor PureTech o výkonu 200 koní je podporován dvěma elektrickými motory, které zajišťují 110 koní (vepředu) a 112 koní (vzadu). Jsou napojeny na 8stupňovou automatickou převodovku poskytující kombinovaný výkon 300 k a točivý moment 520 Nm distribuovaný převodovkou s pohonem všech čtyř kol. Z rychlosti 0 na 100 km/h můžete zrychlit za 5,9 sekund a při pevném startu ujedete 1000 m za 25,9 sekundy.

DS7-CROSSBACK-E-TENSE-4x4- (2)

Řidič si může zvolit různé jízdní režimy, aby co nejlépe využil točivý moment vozidla nebo aby jel v režimu „nulových emisí“, který vám díky baterii o výkonu 13,2 kWh umožní plně elektrický pohon s dojezdem až 58 kilometrů (WLTP). DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 může dosáhnout v tomto 100% elektrickém režimu rychlosti až 135 km/h. V nabídce jsou také „hybridní“ a „sportovní“ režim a „pohon všech čtyř kol“.

Vzhledem k tomu, že se jedná o dobíjecí hybridní model, může se u vozu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 nabít baterie z 0 na 100 % ve speciální zásuvce 32 A za necelé dvě hodiny. Díky pokročilému systému rekuperace energie, lze baterii nabíjet také za jízdy. Tento systém byl vyvinut na základě vítězných zkušeností společnosti DS v závodech elektrických formulí Formule E, kde jsme získali titul mistrů světa.

Se svými motory a dokonale umístěnou baterií poskytuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní modely této řady. Charismatický styl a dokonalost, kterou se vozy DS proslavily, jsou plně využity jedinečným výběrem materiálů, jako je Alcantara, kůže Claudia nebo nejluxusnější kůže Nappa a nádhernými podpisovými prvky, například perlovým prošitím a gilošovaným dekorem některých částí interiéru s motivem Clous de Paris.

Přečtěte si také:  Toyota ukázala pátou generaci modelu Prius. V Evropě bude jen jako plug-in hybrid

DS7-CROSSBACK-E-TENSE-4x4- (10)

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 je k dispozici s novou světlou barvou karoserie Cristal Pearl a interiérem s inspirací DS RIVOLI v odstínu Pebble Grey.

Nabízená technologie se však neomezuje pouze na pohonné systémy. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 poskytuje DS CONNECTED PILOT, což je poloautonomní řídicí systém úrovně 2, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, elektricky ovládaný tlumič vibrací, DS PARK PILOT, který vám umožní parkovat bez nutnosti dotýkat se volantu (k dispozici od druhé poloviny roku 2020) a systém DS SAFETY, který sdružuje všechny bezpečnostní prvky potřebné pro řízení v dnešním světě.

DS7-CROSSBACK-E-TENSE-4x4- (5)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek