Předem musíme upozornit, že to, jestli SEAT nový Leon nabídne také ve verzi sedan, jsou zatím jen spekulace převážně španělských motoristických médií. A je to právě španělský web motor.es, který prý má možné skici této novinky a tvrdí, že to možné je.

Nový SEAT Leon by měl být představen koncem tohoto roku a zatím nic nenasvědčovalo tomu, že by měl přijet i v karoserii sedan. Ovšem Španělé mají jiný názor. Podle nich si SEAT chce ještě ukousnout kus ze skomírajícího trhu sedanů. Vždyť ani Toledo se nijak výrazně neprodává a model Exeo, tedy sedan a kombi postavený na základech Audi A4 španělská značka dokonce z výroby poměrně rychle stáhla.

Ovšem SEATu se velmi daří na poli SUV, kam za posledních pár let uvedl modely Arona, Ateca a nejnověji Tarraco. Španělská média ale tvrdí, že SEAT se nesoustředí jen SUV, ale nahradí model Toledo větším Leonem. Pokud k tomu dojde, je jisté, že Leon jako sedan nabídne jen motorizace pro “normální smrtelníky”, na Cupru tedy můžeme zapomenout. S největší pravděpodobností by se pod kapotou objevily agregáty jak benzinové, tak dieselové, ale dočkat bychom se vzhledem k směřování celého koncernu mohli i hybridní verze.

Co se designu týče, vycházíme jen z obrázků španělského webu, ze kterých je obzvlášť v zadních partiích vidět jasný vliv designu nového velkého SUV Tarraco. Tento model se ale promítnul i do přední části, kde je hodně patrný hlavně v tvaru přední masky. Další interpretaci si připravil také dobře známý grafik X-Tomi Design.

Upřímně přiznáváme, že by podobný sedan španělskému SEATu slušel. Pokud by vypadal alespoň podobně jako tyto obrázky, bylo to fajn. Ovšem jestli se vůbec takového modelu dočkáme je zatím ve hvězdách.