Pininfarina Battista

Představovat italskou značku Pininfarina asi není třena, ostatně pokud budeme počítat doby, kdy šlo o karosárnu, je na trhu už neuvěřitelných 90 let. Aby i ona udržela prst na tepu doby, přepravila si pro 150 vybraných zákazníků velmi speciální hypersport, který bude plně elektrický a nabídne tak neskutečné možnosti personalizace, že je dost pravděpodobné, že nikdy nevzniknou dva stejné kusy.

Chystaný hypersport dostal jméno Battista a automobilka o něm už leccos prozradila. Poháněn bude čtveřicí elektromotorů, jejichž výkon bude 1874 koní a točivý moment 2300 Nm. Baterie Battisty budou mít kapacitu 120kWh. Zrychlení z klidu na 100 km/h by mělo být otázkou doslova mžiku, což by v řeči čísel mělo znamenat čas pod dvě sekundy. Za méně než šest sekund se pak auto zvládne dostat na 200 km/h. Maximální rychlost se zastaví na 350 km/h, přičemž dojezd by měl být až 500 kilometrů.

Přečtěte si také:  Aston Martin odhalil detaily hybridního hypersportu Valhalla. Na stovku zrychlí za 2,5 sekundy

Automobili Pininfarina, jak zní celý název značky, už představil první ukázku toho, jak může Battista vypadat. Jeho design byl inspirován městem New York, což se promítlo hlavně do použitých barev. Karoserie je lakována modro šedou barvou, která má připomínat mrakodrapy. Nechybí ale ani přiznaný karbon a decentní doplňky v červené barvě. Výsledek je velmi decentní a vypadá zajímavě, ale automobilka zákazníkům nabízí něco mnohem víc.

Každý si může vůz nakonfigurovat v 56 různých odstínech karoserie, může mít, ale nemusí, přiznané karbonové díly a pro interiér tvůrce připravil asi 128 milionů (ne, nespletli jsme se) různých kombinací barev, materiálů a dalších detailů.

Přečtěte si také:  Němci chtějí zrušit dotace na hybridy a výrazně snížit dotace na elektromobily. Už prý nejsou potřeba

To všechno ale samozřejmě nebude zadarmo. Ceny startují na 2,2 milionech dolarů, tedy asi 47 milionech korun. Nicméně následně je pak potřeba připočítat všechny možné individualizace, strop ceny tak prakticky neexistuje. Podobně jako u značky Rolls-Royce a jejich programu Bespoke.

Přidat komentář