Český závodník Petr Fulín v rámci svého programu pro letošní rok zahajuje sezónu v německém šampionátu TCR. Na trati v Oscherslebenu se představí coby hostující jezdec.

A nebude to jednoduchý začátek. Fulda sice prostředí v Sasku-Anhaltsku dobře zná – v Německu strávil tři sezóny v sérii Supercopa – ale se svou současnou technikou CUPRA TCR bude nový šampionát poznávat v poli třiceti vozů. „Okruh znám, vždy nabízí skvělou atmosféru. Na trati se pořád něco děje a fanoušci z hlavní tribuny dohlédnou na většinu trati, takže se fandí pořád. Sezónu začneme v novém seriálu, na rozdíl od ETCC se v TCR Germany jede jeden závod v sobotu a jeden v neděli. Naší snahou je přinést co nejlepší výsledek pro značku CUPRA,“ říká před odjezdem do Německa Petr Fulín.

V hledáčku týmu FULLIN RACE ACADEMY je především podnik v Mostě, kam TCR Germany zavítá na konci dubna, ale pokud se naskytne šance, chce Fulda bojovat už při první příležitosti: „Vždycky jedeme na závody s tím, že chceme bojovat a jsme hladoví, ale v první řadě chceme zůstat nohama na zemi a zkusit dohnat znalosti a data, které mají domácí týmy z minulosti poctivě nasbírány. Za dva týdny nás totiž čeká Most, kde bude spousta fanoušků, kamarádů a partnerů, takže pro domácí trať se chceme co nejlépe připravit.“

Fuldovy výkony lze během víkendu sledovat prostřednictvím livetimingu. Na Internetu je možné také sledovat stream ze závodů a tradiční informace bude tým dodávat také i na Fuldovou stránku na Facebooku.