Uplynulá sobota přinesla českému jezdci spoustu starostí – vyšší kompenzační závaží a dolaďování nastavení na nových pneumatikách si v 26členné konkurenci vybraly svou daň a po sedmnáctém místě v kvalifikaci obsadil Fulín 15. místo, ve druhém víkendovém závodě pak doplatil na kontakt s jedním ze soupeřů a nakonec závod dokončil se ztrátou jednoho kola. Do nedělního klání Petr vstupoval z šestnácté pozice, ve středu pole se ale výborně zorientoval a po přečkání hromadné kolize se dostal do nejlepší desítky.

Po překonání pravidelných účastníků šampionátu Toma Coronela a obou jezdců s vozem Alfa Romeo se tak Fulda dostal do Top 5 a svou pozici už udržel. Do cíle třetího, nejlépe bodovaného závodu dorazil dvojnásobný držitel Zlatého volantu těsně za loňským mistrem světa Thedem Björkem a půl sekundy od pódiového umístění, což v aktuální tabulce znamená postup na třetí místo mezi jezdci, kteří se stejnou technikou CUPRA Leon TCR absolvují celou sezónu.

„S výsledkem jsem maximálně pokojen. Od prvního tréninku to bylo hodně těžké, museli jsme si zvyknout na nové pneumatiky a vůbec na celou tu atmosféru světového poháru. Po celý víkend jsme ladili setup a laborovali s pneumatikami. Nutno říct, že nám v poslední jízdě pomohl karambol v úvodu závodu. Velký dík patří celému týmu, byl to boj a my si tu pohádku, ten šťastný konec, museli opravdu vybojovat,“ neskrýval svou spokojenost Petr Fulín po skončení závodu. Do konce sezóny má Petr spolu s týmem v plánu absolvovat měření sil i s evropskou elitou, a to v polovině října v Barceloně.